Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj V Palkovicích slavnostně otevřeli svou první radnici v historií obce

V Palkovicích slavnostně otevřeli svou první radnici v historií obce

19. 5. 2023

Obec Palkovice má po 633 letech konečně svou historicky první vlastní radnici. Postavena byla na místě původního zastaralého domu služeb.

Obecní úřad v Palkovicích

Obecní úřad v Palkovicích

Na slavnostní otevření nově vybudované radnice na místě původního domu služeb byly  vedením obce pozváni i zástupci hnutí STAN. Palkovický starosta Radim Bača i místostarosta David Kula patří mezi aktivní příznivce hnutí  a tak se u příležitosti slavnostního otevření sešlo na nové radnici i několik zástupců z řad krajského vedení hnutí a pozvání přijala rovněž senátorka Helena Pešatová.
Za krajské vedení se akce zúčastnila její předsedkyně a poslankyně Michaela Šebelová, Tomáš Lefner, Ladislav Honusek a další členové z řad oblastní organizace Frýdek-Místek.
"Pan starosta i místostarosta mají můj velký obdiv. Opravdu udělali kus práce. Samozřejmě v době covidu se soutěžilo za jiných podmínek, než se pak stavělo a já věřím, že výsledek jejich díla je opravdu pozoruhodný. Je to krásný objekt a já věřím, že panu starostovi se tady dlouho krásně bačovat”, uvedla senátorka Helena Pešatová.
“Já bych chtěla velmi ocenit práci vedení obce Palkovice na tomto projektu, ale ne jenom na projektu obecního úřadu. Protože opravdu je vidět, když osvícené vedení obce několik volebních období pracuje, tak se obec může proměnit k nepoznání a moc to Palkovicím přeji. Je to tady moc krásné," pochválila práci starosty a místostarosty poslankyně Michaela Šebelová.
Stavba byla realizována z jedné čtvrtiny s pomocí dotačních prostředků ministerstva pro místní rozvoj, na polovinu nákladů získala obec z bankovního úvěru a zbylou část pokryla obec z vlastního rozpočtu.
Multifunkční dům, který tak vznikl má ve svých prostorách i orrdinace lékařů a do budoucna obec plánuje otevření lékárny a zubní ordinaci. Své místo by zde mohlo do budoucna nalézt i malé bistro.

Autor: L Honusek 2