Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj V Ostravě a na Opavsku proběhly sněmy oblastních organizací

V Ostravě a na Opavsku proběhly sněmy oblastních organizací

28. 11. 2022

V povolebním období přišly na pořad jednání také setkání našich oblastních organizací v působnosti Moravskoslezského kraje.

V Ostravě a na Opavsku proběhly sněmy oblastních organizací

V Ostravě a na Opavsku proběhly sněmy oblastních organizací

 V pondělí 21. listopadu jednala oblastní organizace Opavské Slezsko, která se sešla na pozvání starostky obce Závada Andrey Lorkové. Právě tato obec se v letošním roce stala obcí roku Moravskoslezského kraje. Při této příležitosti byli členové oblastní organizace pozvání právě do Závady na Hlučínsku. Ve středu 23. listopadu jednala také oblastní organizace Ostrava. Jednání se konalo v hlavní kanceláři krajské organizace.

Hlavními body obou jednání bylo zhodnocení komunálních voleb. Přítomní členové a především starostové a starostky zhodnotili výsledky v obcích, ve kterých stavěl kandidátku STAN. Především v oblasti Opavského Slezska členové hodnotili proběhlé volby velmi pozitivně. Většina starostů a starostek obhájila své mandáty a budou pokračovat ve své dosavadní úspěšné práci. Ostravské jednání hodnotilo výsledky v jednotlivých ostravských obvodech a také výsledek v hlavním magistrátním souboji, kde kandidátka s přispěním STAN bude v tomto volebním období působit v opozici.

Dalším významným bodem diskuse byla příprava krajského sněmu STAN, který se bude konat v únoru příštího roku. Členové oblastí byli seznámeni s přípravou sněmu a také s možností nominovat kandidáty na jednotlivé posty v rámci krajského výboru. V příštím roce pak budou následovat volby ve všech oblastních organizacích napříč krajem.

V závěru jednání pozvali předsedové všechny členy oblastních organizací na vánoční setkání, které se uskuteční v pátek 9. prosince v Ostravě. Všichni členové krajské organizace jsou na toto setkání srdečně zváni.

Lukáš Tkačík, asistent poslance