Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj V Hrádku investují do školství

V Hrádku investují do školství

8. 6. 2021

Ač je Hrádek počtem obyvatel relativně malou obcí, plány do rozvoje tamních škol má opravdu velké.

Robert Borski, starosta Hrádku

Robert Borski, starosta Hrádku

Obec Hrádek na hlavním silničním tahu na Slovensko nemá ještě ani dva tisíce obyvatel, ale do budoucna počítá s rozvojem bydlení a s tím jsou spojeny i vyšší požadavky na školská zařízení v obci. Starosta Robert Borski nechce ponechat nic náhodě. "Nechali jsme si zpracovat demografickou studií, ze které je patrné, že za několik let nebudeme mít v obci dostatek volných míst ve školách a to i přesto, že někteří rodiče jezdící za prací do nedalekého Třince vozí své děti do škol tam", vysvětluje starosta.
Specifikem v Česko-Polském pohraničí je pak i to, že tamní vedení obce musí počítat jak s česky, tak i polsky mluvícími občany. Pro Hrádek je to pak ještě zajímavější, neboť v obci je největší procentuální zastoupení polské menšiny u nás. Plány má proto obec velké a času ne ně není nazbyt. Rozhodli se pro rekonstrukci stávající české školy a  přístavbu školy polské.
"Projekty jsou na stole, výběrová řízení jsou připravena a o pomoc s financováním je požádáno. Nezbývá tedy již nic , jen zahájit stavební práce a stihnout vše, než nám naší občánci dorostou do školních lavic ", uzavírá náš rozhovor starosta obce .
 

Autor: L Honusek 2