Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj V Horní Suché bylo podepsáno Memorandum o vzájemné spolupráci mezi hospodářskými komorami

V Horní Suché bylo podepsáno Memorandum o vzájemné spolupráci mezi hospodářskými komorami

15. 10. 2019

Dne 10. 10. 2019 bylo v Horní Suché slavnostně podepsáno Memorandum o vzájemné spolupráci mezi hospodářskými komorami, klastrem, městy a obcemi Moravskoslezského kraje a komorami, cechy, městy a obcemi Subregionu Zachodniego Polské republiky.

vlajka Horní Suchá

vlajka Horní Suchá

Memorandum stvrdilo svým podpisem celkem 22 subjektů. Za Moravskoslezský kraj Okresní hospodářské komory Karviná, Opava, Bruntál a Krajská hospodářská komora, dále pak Havířovsko-karvinský kovoklastr, z. s. Z měst a obcí se zúčastnilo podpisu Statutární město Karviná a Statutární město Opava, města Krnov, Bruntál a obec Horní Suchá. Za Subregion Zachodni memorandum podepsali hospodářské komory Wodzisław Śląski, Racibórz, Żory, dále Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców z Wodzisławi, Cech Rzemiosł Różnych w Raciborzu, města Wodzisław Śląski, Starostwo Powiatowe Wodzisław Śląski, města Racibórz, Rybnik, Żory, obce Godów a Gorzyce.

Schválením a podepsáním memoranda vyvrcholila úvodní etapa zahájené česko-polské přeshraniční spolupráce v podmínkách obou regionů, kterému předcházelo bez mála rok příprav a jednání. Celou aktivitu iniciovala Okresní hospodářská komora Karviná v úzké spolupráci s hospodářskou komorou ve Wodzisławi a ostatními hospodářskými komorami, klastrem a cechy Moravskoslezského kraje a Subregionu Zachodniego. Tato aktivita se řadí mezi nejvýznamnější v novodobé historii OHK Karviná.

Jan Lipner, starosta Horní Suché