Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj V Hlučíně byla zahájena letní sezóna na jezeře

V Hlučíně byla zahájena letní sezóna na jezeře

12. 7. 2022

I přes probíhající sanaci a rekultivaci hlučínského jezera se letos podařilo zahájit letní sezónu.

Hlučínské jezero

Hlučínské jezero

Díky mírné zimě a dobrému tempu prací může dojít během léta k otevření areálu pro širokou veřejnost. Návštěvníci budou mít možnost využívat většinu areálu až do 4. září.

V rámci areálu si návštěvníci mohou užít brouzdaliště pro nejmenší, nafukovací trampolínu, plážový volejbal, minigolf, tenis či nohejbal, florbal, vodní lyže, horolezeckou stěnu a další sportovní aktivity. Letos není možné zapůjčení šlapadel, ale je posílena možnost zapůjčení padleboardů či koupě nafukovacích lehátek.

V současné době probíhá závěr první etapy sanačních prací, na které by měla v příštím roce navázat druhá etapa. "Skvělou zprávou je, že druhá etapa projektu proběhne dříve, než se očekávalo. Navíc by na ni radnice mohla získat dalších více než sto milionů korun. Vedení města Hlučína podniká intenzivní kroky k zajištění realizace druhé etapy projektu Sanace, rekultivace a revitalizace území po těžbě štěrkopísku u Hlučína. Na akci bylo zatím alokováno zhruba čtvrt miliardy korun. Vzhledem k růstu cen na stavebním trhu by ale tato částka nestačila. Radnice si proto podala žádost o její zvýšení. Nově meziresortní komise pro revitalizace v rámci Moravskoslezského kraje schválila navýšení rozpočtu  o dalších více než 130 milionů korun. V rámci druhé etapy by se měla řešit dopravní a technická infrastruktura. Poškozené dopravní stavby budou rekonstruovány a postaveny budou také nové objekty, jako jsou kruhové objezdy či parkoviště," uvedl starosta města Pavel Paschek.

Zdroj: město Hlučín (hlucin.cz)