Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Tiskové zprávy Zahájení kampaně v Moravskoslezském kraji

Zahájení kampaně v Moravskoslezském kraji

22. 6. 2021

V úterý 22.června se v dopoledních hodinách restauraci Sádrový Ježek uskutečnila tisková konference za účasti první osmičky kandidátů z našeho kraje.

Zahájení kampaně v Moravskoslezském kraji

Zahájení kampaně v Moravskoslezském kraji

Tiskovou konferenci zahájil lídr kandidátky Lukáš Černohorský, který pak uváděl k mikrofónu jednotlivé kandidáty.

Kandidáti se tak mohli v daném časovém úseku vyjádřit ke svým prioritám, které hodlají prosazovat po svém zvolení do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Za hnutí STAN jsou v první osmičce kandidátů Petr Letocha na čtvrté pozici a Jan Lipner jako osmička.

Petr Letocha hovořil o odvodech tohoto kraje  v předchozích desetiletích a to nejen do státního rozpočtu. Zmínil předchozí zatížení krajiny a zdraví místních obyvatel poznamenané dlouhodobou těžbou uhlí a těžkým průmyslem. V této souvislosti zmínil finanční podporu, která do našeho kraje míří, a kterou je potřeba efektivně ale zároveň i transparentně pro obnovu regionu po ukončení těžby uhlí a útlumu v hutním průmyslu na severní Moravě využít. "Držíme se hesla, "živnostník není podvodník", uvedl Letocha ve svém příspěvku a slíbil, že v tomto duchu budeme postupovat při plnění společného programu koalice Piráti a Starostové.

Jan Lipner ve svém příspěvku poukázal na to, že s útlumem hornictví a těžkého průmyslu dostává tento region také nové příležitosti. Jako vzor vyzdvihl areál bývalého dolu František, který se podařilo zrekultivovat a dnes v jeho prostorách vyrostlo a ještě dále vyrůstají nové výrobní haly  a s tím spojena i pracovní místa.

Celou tiskovou konferenci je možno shlédnout na  https://www.facebook.com/cpsmsk/videos/323050132633744

V odpoledních hodinách se pak kandiáti sešli před obchodním centrem Forum Nová Karolína, kde spolu s dobrovolníky a dalšími kandidáty rozdávali až do pozdních odpoledních hodin  volební noviny a diskutovali s kolemjdoucími občany.

Autor: L Honusek 2