Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Tiskové zprávy Tisková konference u příležitosti otevření poslaneckých kanceláří

Tisková konference u příležitosti otevření poslaneckých kanceláří

18. 1. 2022

V úterý 18. ledna proběhla tisková konference moravskoslezských poslanců hnutí STAN u příležitosti otevření poslaneckých kanceláří v Ostravě na ulici Chocholouškova 7. V úvodu poslanci kvitovali možnost otevřít kanceláře na jednom místě a využít tak efektivně prostředky určené ke kontaktu s občany.

Tisková konference 18.ledna 2022

Tisková konference 18.ledna 2022

V dalším průběhu poslanci představili své priority, kterým by se chtěli během svého mandátu věnovat, či jaké témata budou prosazovat během jednání ve výborech Poslanecké sněmovny.

Poslankyně Michaela Šebelová se chce zaměřit na otázky regionálního školství, sportu či zdravotnictví. „Věřím, že se mi v rámci práce v poslanecké sněmovně podaří skloubit dosavadní zkušenosti komunální političky, starostky obce a mé původní profese, kterou je fyzioterapie. Mám radost, že budu pracovat v takových výborech, které mě zajímají a kterým, troufám si říci rozumím,“ uvedla poslankyně Šebelová.  
Poslanec Petr Letocha se v následujících letech bude zabývat mimo jiné i otázkami bezpečnosti a nezávislostí médií. „Velká část mé práce bude právě v bezpečnostních výborech. Jsem členem výboru pro bezpečnost, členem podvýboru pro Policii České republiky, obecní policií a soukromé bezpečnostní služby,“ nastínil oblasti svého působení v poslanecké sněmovně Petr Letocha.
Poslanec Michael Rataj jako člen hospodářského výboru otázkami dopravy a ve výboru pro sociální politiku tématy spojenými se sociálním bydlením, dávkovými systémy a úřady práce. „Pokud bych měl uvést konkrétní příklad, zajímají mě nyní plány ŘSD vybudovat v roce 2027 obchvat obce Vrchy na silnici I/57. To považuji za dobrou zprávu, ale aby šlo o koncepční krok, je nutné, aby stát začal urychleně řešit přípravu obchvatových komunikací na I/57 ve směru na Opavu, které umožní odklonit tranzitní dopravu mimo Březovou, Lesní Albrechtice, Kajlovec, Hradec nad Moravicí a Branku u Opavy. Tato dopravní zátěž je pro tamní obyvatele nepříjemná a ztrpčuje jim život hlukem, prachem a exhalacemi. Budu se zasazovat o to, aby byla urychleně zpracována technická studie společně s výpočtem ekonomické efektivity tohoto silničního tahu. Pevně věřím, že najdu pro tento záměr podporu nejen u státu, ale také u kraje. Hodlám v této věci rovněž oslovit s žádostí o spolupráci zástupce Sdružení pro výstavbu komunikace I/11-I/57, kteří dlouhodobě prosazují kvalitní dopravní infrastrukturu v západní části našeho kraje,“ uvedl Michael Rataj.

Právě tento týden patří v poslanecké sněmovně jednáním výborů, kdy naši poslanci zasednou ve svých výborech.

Zároveň poslanci představili svou vizi práce v regionu: s občany se chtějí setkávat jak v poslanecké kanceláři, tak v terénu. Hodlají zajíždět do obcí a měst okresů, které vyplývají z jejich územní příslušnosti. Poslanecké dny ve městech a obcích by vždy zahájili setkáním s vedením radnic a  úřadů.