Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Tiskové zprávy STAN vyzývá náměstka k rezignaci

STAN vyzývá náměstka k rezignaci

28. 2. 2021

V době, kdy premiér obviňuje veřejnost, že nedodržuje nařízené vládní opatření a ministerstvo zdravotnictví doporučuje omezit sociální kontakty a zůstat doma, vyrazil náměstek pro zdravotnictví MSK Martin Gebauer (ANO) na dovolenou do africké Keni.

Náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Martin Gebauer. Foto: ČTK

Náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Martin Gebauer. Foto: ČTK

Není možné žádat veřejnost o dodržování nějakých opatření a přitom se jimi sám neřídit. Je to výsměch všem přetíženým pracovníkům kritické infrastruktury,“ říká předseda STAN MSK Jiří Jureček. A dodává: „Politika je o symbolech a toto není dobrý příklad. Nemůžeme se pak divit, že máme přeplněné nemocnice a nechuť ve společnosti dále se omezovat.“

Ministerstvo zdravotnictví označilo Keňu jako zemi s extrémním rizikem nákazy a zároveň aktuálně zakázalo do této země cestovat. Již nyní jsou totiž v ČR potvrzené případy africké mutace koronaviru, které zde byly importovány právě z těchto oblastí.

Každý z nás je unavený, dlouho jsme uzavřeni. Málokdo byl za poslední rok na zahraniční dovolené. Ale pokud se nyní takto sobecky a nezodpovědně budeme chovat všichni, potom bude vypnutá republika ještě hodně dlouho.
Pan náměstek by měl zvážit své setrvání v úřadu,"  dodává Jureček.

zdroj: Deník N a ČTK

Autor: L Honusek 2