Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Tiskové zprávy Představení lídrů pro krajské volby

Představení lídrů pro krajské volby

11. 6. 2020

Starostové a nezávislí v Praze představili všech třináct lídrů pro podzimní krajské volby i celostátní program pro krajské volby v roce 2020. Mezi nimi byl i lídr pro Moravskoslezský kraj Jan Lipner, který poukázal na problémy v našem kraji.

společné foto lídrů

společné foto lídrů

Jan Lipner, starosta Horní Suché a předseda krajského výboru hnutí STAN, avizoval, že program odráží potřeby pro nutný rozvoj kraje. Cíle je zaměřit se hlavně na ty části kraje, kde jsou největší problémy a to zejména Karvinsko a Bruntálsko.

“Jako kandidát mohu občanům našeho kraje nabídnout dlouholeté zkušenosti s vedením obce a zejména vizi přerodu našeho regionu, který dlouhodobě odlivem mladých perspektivních lidí, zejména také nedokončenou a nebojím se také zpackanou privatizací, narážím také na OKD a restrukturalizací těžkého průmyslu. My všichni kandidáti za hnutí STAN bereme jako absolutní prioritu údržbu ochranu naší krajiny a zejména boj se suchem. Chceme z pozice krajů podpořit obce například při budování polních cest, jejich obnově, které rozdělí velké polní lány. Chceme zařídit budování krajinách prvků, remízků, jezírek, mokřadů, které vrátí do našich regionů, ale i do měst zeleň a hlavně vodu,” řekl na tiskové konferenci kandidát na hejtmana pro Moravskoslezského kraje Jan Lipner.

 

Hnutí STAN půjde do podzimních krajských voleb společně v koalici se Zelenými a Nezávislými. Proběhnou 2-3. října tohoto roku.

 

Ladislav Honusek, tajemník KV STAN MSK

Autor: L Honusek 2