Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Starostové a nezávislí budou v krajských volbách kandidovat v koalici s bývalým hejtmanem Ivo Vondrákem a klubem krajských zastupitelů OK.

Starostové a nezávislí budou v krajských volbách kandidovat v koalici s bývalým hejtmanem Ivo Vondrákem a klubem krajských zastupitelů OK.

14. 11. 2023

Starostové a nezávislí budou v krajských volbách kandidovat v koalici s bývalým hejtmanem Ivo Vondrákem a klubem krajských zastupitelů OK. Společně chtějí dotáhnout ekonomickou transformaci kraje.

Michaela Šebelová a Ivo Vondrák představují podepsané Memorandum o spolupráci

Michaela Šebelová a Ivo Vondrák představují podepsané Memorandum o spolupráci

Hnutí Starostové a nezávislí v Moravskoslezském kraji představuje společný koaliční projekt pro krajské volby v roce 2024. Starostové a nezávislí se dohodli na koaliční kandidátce s dlouholetým úspěšným hejtmanem Ivo Vondrákem a jeho spolupracovníky z krajského zastupitelského klubu OK. Kandidátka ponese název „Starostové a osobnosti pro kraj“.

Lídrem koaliční kandidátky v krajských volbách bude Ivo Vondrák, jehož v čele kandidátky doplňuje poslankyně a krajská předsedkyně hnutí STAN Michaela Šebelová. Oba subjekty dále nominují na kandidátku své zástupce, kterými jsou úspěšní starostové, místostarostové, radní či krajské osobnosti známé napříč Moravskoslezským krajem.

„Koalice Starostů a nezávislých spolu s klubem krajských zastupitelů OK ukazuje správnou symbiózu, která by měla být přínosem pro Moravskoslezský kraj v následujících letech. Hnutí STAN nabízí detailní znalost problémů ze všech koutů kraje, zprostředkovanou jeho starosty, místostarosty a zastupiteli měst a obcí. Zastupitelský klub OK naopak nabízí detailní znalost hospodářské transformace, kterou náš kraj prochází a kterou lidé z OK započali,“ říká krajská předsedkyně STAN Michaela Šebelová a dodává: „Máme detailní znalost kraje z každodenního kontaktu s lidmi v obcích a městech. Víme, co je trápí, a jsme jim nablízku. Dokážeme tak společnou vizi přetavit do konkrétních kroků ve všech koutech našeho regionu.“

O nutnosti navázat na úspěšné kroky v rámci plánů na přechod o těžce průmyslového regionu k úspěšnému kraji v 21. století hovoří lídr kandidátky profesor Ivo Vondrák: „Naší povinností je pokračovat v započaté transformaci Moravskoslezského kraje. Víme, co chceme a jak věci dotáhnout do zdárného konce. A chceme toho dosáhnout spolu se Starosty našeho kraje. V tom vidíme sílu našeho partnerství“.

Koaliční spolupráce bude úspěšnou symbiózou, jelikož se obě strany shodují i v otázkách, jež přesahují Moravskoslezský kraj. Jde o témata, jako lidská práva a svobody, členství v Evropské unii a NATO, vzdělanost, zapojení mladých lidí a podpora dlouhodobě přehlížených tzv. „strukturálně postižených regionů“.