Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj STAN svolal jednání karvinských neziskovek.

STAN svolal jednání karvinských neziskovek.

22. 2. 2018

Členové hnutí STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ v Karviné pozvali v rámci předvolebních aktivit ke společnému jednání zástupce neziskových organizací ve městě.

STAN svolal jednání karvinských neziskovek.

STAN svolal jednání karvinských neziskovek.

Společné schůzky se zúčastnilo 14 zástupců karvinských neziskových organizací. Zástupci našeho hnutí představili své návrhy, jak podpořit neziskový sektor a vyzvali k zapojení do boje proti vylidňování.

Za 10 let opustilo Karvinou 8037 lidí, což odpovídá velikosti města Bystřice pod Hostýnem. Každý rok přes 700 občanů Karviné změní své trvalé bydliště. S tímto tempem zde bude za 4 roky pod 50 tisíc obyvatel. Hnutí STAN vstupuje do komunální politiky a právě zastavení odlivu obyvatel je jednou z hlavních priorit.
Je třeba pojmenovat a řešit příčiny. Zejména stabilizovat trh práce a dostat tady zaměstnavatele, kteří nabídnou atraktivní pozice pro vysokoškoláky, středoškoláky, ale i bývalé horníky. Matky po mateřské zase uvítají práci na částečný úvazek. Podpořme kulturu, umění a sport. Musíme pracovat na tom, aby Karviná byla atraktivním místem pro život pro občany každého věku. ” uvedl Petr Letocha, zastupující místní organizaci Starostů v Karviné.

Od představitelů jednotlivých organizací vyplynulo několik zásadních podnětů, které STAN zařadí do svého programu pro komunální volby. Setkání neziskového sektoru bylo prvním z řady jednání, které chce STAN v Karviné iniciovat. V dalších týdnech se chystají zástupci Starostů sejít s osobnostmi z oblasti zdravotnictví a školství.

Autor: Ladislav Honusek