Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Sněm oblastní organizace Frýdek-Místek schválil lídry kandidátek

Sněm oblastní organizace Frýdek-Místek schválil lídry kandidátek

2. 5. 2022

Členové oblastní organizace Frýdek-Místek na svém sněmu v pondělí 2.května schválili lídry kandidátek v městech a obcích, kde bude hnutí kandidovat samostatně nebo spolu s nezávislými kandidáty.

Účastníci oblastního sněmu

Účastníci oblastního sněmu

Oblastní sněm zahájil jeho předseda Robert Borski, který přívítal přítomné a zvláště paní senátorku Helenu Pešatovou a poslankyni Michaelu Šebelovou.
Hlavním bodem programu sněmu bylo schválení lídrů kandidátek v rámci okresu Frýdek-Místek od těch nejmenších až po Třinec a okresní město Frýdek-Místek. Byla projednána přihláška nového zájemce o vstup do hnutí a na pořad jednání přišly i informace od obou zástupkyň Parlamentu ČR.
Diskutovala se rovněž otázka předložené novelizace stavebního zákona, který je pro mnoho starostů z regionu zklamáním a rovněž otázky vnitřního života hnutí STAN.
Paní senátorka seznámila přítomné s postupy v rámci Senátu. Informovala o svých aktivitách v oblasti dopravy v Beskydech i problematice dětského oddělení nemocnice ve Frýdku-Místku. Paní poslankyně pak zmínila problematiku chodu poslanecké sněmovny ve vztahu k obstrukcím opozičních stran a těškostí se schvalováním zákonů.
Na závěr si starostové předali své zkušenosti s přijímáním a pomocí ukrajinským běžencům a jejich začleňování do života zejména menších obcí.
Na závěr se účastníci sněmu dohodli na dalším postupu v otázkách komunálních voleb.

 

Autor: L Honusek 2