Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Slovo krajského předsedy na závěr roku

Slovo krajského předsedy na závěr roku

31. 12. 2022

Milí členové, příznivci, podporovatelé,

Jiří Jureček, předseda KV STAN MSK

Jiří Jureček, předseda KV STAN MSK

letošní rok byl v naší krajské organizaci hodně nabitý. Už loňský úspěch v parlamentních volbách nás katapultoval na politické výsluní. A zde se ukázalo, že nahoře hodně „fouká“ a kdo se nekryje, tak se spálí. Ale to ještě předbíhám.

Naší tří poslanci se rychle aklimatizovali a rozjeli své aktivity ve sněmově, výborech i podvýborech. Díky nim jsme tak mohli z kraje roku rozjet fungování krajské  poslanecké kanceláře v Ostravě. Nejen, že každé pondělí se zde naší poslanci střídají, kdy zde mají schůzky s veřejností. Díky stálé přítomnosti krajského tajemníka Ladislava Honuska a asistenta poslance Lukáše Tkačíka zde máme vytvořené výborné zázemí, o čemž jsme se přesvědčili během příprav na komunální volby.

Letošní události v hnutí na celorepublikové úrovni měly za následek rozpad celostátního vedení což vedlo ke svolání mimořádného sněmu. Na něm náš kraj zaznamenal dosud největší úspěch v rámci hnutí. Už to, že jsme tam jeli v zatím nejvyšší počtu 18-ti delegátů bylo velmi pozitivním signálem. Nakonec se nám podařilo prosadit do vedení STANu jako místopředsedkyni naší členku Michaelu Šebelovou. Do celostátního výboru byl opětovně zvolen Petr Letocha.

V únoru na Valentina nás čeká volební krajský sněm. Na něm bychom měli položit základy pro přípravy krajských voleb v roce 2024. Chceme-li v nich uspět, musíme je začít připravovat s velkým předstihem. A to bude stěžejním úkolem nového krajského výboru.

Závěrem bych Vám, drazí přátelé, chtěl mockrát poděkovat. Děkuji nejen za Vaše nasazení při letošních volbách, ale také za Vaši celoroční aktivitu a podporu našeho hnutí. Bez Vás by to nešlo.

V novém roce Vám přeji hodně pevného zdraví, spoustu spokojenosti a mnoho osobních i pracovních úspěchů.

Jiří Jureček, předseda KV STAN MSK

Autor: L Honusek 2