Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Slavnostní zvyky a tradice v Euroregionu Praděd

Slavnostní zvyky a tradice v Euroregionu Praděd

26. 6. 2019

Nedávno vydal Euroregion Praděd ve spolupráci se svým polským partnerem Euroregionem Pradziad novou brožuru s názvem „Slavnostní zvyky a tradice v Euroregionu Praděd“.

Slavnostní zvyky a tradice v Euroregionu Praděd

Slavnostní zvyky a tradice v Euroregionu Praděd

Tato česko-polská publikace je určena především dětem základních škol, které se jejím prostřednictvím mohou dovědět mnoho zajímavých informací o tom, jaké svátky slaví naši sousedé na druhé straně hranice.
"V návaznosti na tuto publikaci pak Euroregion Praděd začátkem června vyhlásil letní soutěž „Jak se slaví u sousedů“, určenou všem zvídavým dětem, které se chtějí něco nového naučit a zároveň vyhrát některou z připravených cen", uvedl starosta Bruntálu Petr Rys a dodává "soutěž potrvá do konce letních prázdnin a zúčastnit se jí může každý, kdo správně vyplní a odevzdá soutěžní lístek."
Podrobná pravidla a podmínky soutěže včetně soutěžního lístku naleznete opět na uvedených webových stránkách. Usměje-li se na Vás štěstí, můžete vyhrát selfie tyč, sportovní batoh, tričko nebo dřevěný hlavolam. Všechny tyto aktivity jsou realizovány v rámci mikroprojektu „Slavnostní zvyky a tradice“ a jsou financovány z prostředků Evropského fondu regionálního rozvoje v rámci programu INTERREG V-A.

Publikace je i v elektronické verzi na www.europraded.cz.

Autor: L Honusek 2  |  Zdroj: s použitím mubruntal.cz