Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj "Pulse of Europe v Karviné: Propagace Evropské unie a Evropské měny na regionální úrovni"

"Pulse of Europe v Karviné: Propagace Evropské unie a Evropské měny na regionální úrovni"

30. 9. 2023

Dne 22.09  jsem měl čest v Karviné přivítat nevládní organizaci Pulse of Europe. Tato organizace se zaměřuje na propagaci Evropské unie a evropské měny v rámci různých regionů. Jejich návštěva byla skvělou příležitostí pro místní obyvatele lépe porozumět výhodám evropské integrace.

Pulse of Europe v Karviné

Pulse of Europe v Karviné

Pulse of Europe je známá svou vášní pro Evropu a aktivním zapojením občanů do politického dění. Jejich cílem je podnítit diskuzi a povzbudit občany, aby se zajímali o evropské záležitosti.
 V Karviné se setkali s místními obyvateli a diskutovali o tématech spojených s Evropskou unií, jako je volný pohyb, společná měna euro a důležitost evropské spolupráce v dnešním světě.

Během návštěvy organizace Pulse of Europe byly také distribuovány informační materiály a brožury, které pomáhají rozšířit povědomí o EU a evropské měně. Diskuze s místními obyvateli byla otevřená a interaktivní, a umožnila lidem sdílet své názory a otázky ohledně EU.


Tato událost ukázala, že zájem o Evropskou unii a evropskou měnu není omezen jen na velká města, ale rozšiřuje se i do menších regionů. Organizace Pulse of Europe v Karviné přispěla k větší informovanosti a angažovanosti místních obyvatel v otázkách evropské integrace. Jejich návštěva sloužila jako příklad toho, jak může nevládní sektor hrát klíčovou roli v podpoře evropských hodnot a spolupráce na lokální úrovni.

Lukáš Němeček, předseda oblastní organizace Karvinsko