Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Průmyslová zóna František v Horní Suché dovršila plnoletosti.

Průmyslová zóna František v Horní Suché dovršila plnoletosti.

4. 3. 2024

V lednu roku 2005 byla podepsána Darovací smlouva mezi dárcem Diamo, s. p. a obdarovanou Obci Horní Suchá a bývalý Důl František přešel do majetku obce Horní Suchá.

Průmyslová zóna František v Horní Suché dovršila plnoletosti.

Průmyslová zóna František v Horní Suché dovršila plnoletosti.

Od tohoto dne se začala odvíjet nová historie bývalého Dolu František v podobě Průmyslové zóny František. Počítáme-li to lidským věkem, Průmyslová zóna František dosáhla v roce 2023 plnoletosti.
"Za tuto dobu zde našlo své působiště 28 firem, a to zejména ve vlastních objektech a část v objektu bývalé správní budovy a požární zbrojnice, které jsou v majetku obce," přibližuje historií starosta Horní Suché Jan Lipner.
V areálu PZ František jsou již všechny pozemkové plochy pronajaty a na dvou větších jižních plochách dokončila firma Organic Technology, s. r. o. stavbu „Energetické centrum Horní Suchá“ a spustila jeho provoz. Druhá
firma TRAFIN OIL, a. s. na vedlejším pozemku vybudovala a spustila provoz na čištění a recyklaci odpadních potravinářských olejů.
"Při již tradiční akcí „Měsíc věží a rozhleden“ navštívilo v minulém roce betonovou skipovou věž F4 cca 400 návštěvníků," doplnil starosta.

Zdroj: zpravodaj obce

Autor: L Honusek 2