Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Projekt RESOLVE na veletrhu i-Mobilita v Ostravě

Projekt RESOLVE na veletrhu i-Mobilita v Ostravě

11. 3. 2019

V rámci veletru i-Mobilita, který se uskuteční ve dnech 14.-16. března na výstavišti Černá louka v Ostravě bude na páteční konferenci představen projekt „RESOLVE - Udržitelná mobilita a přechod k nízkouhlíkové ekonomice služeb“.

Projekt RESOLVE na veletrhu i-Mobilita v Ostravě

Projekt RESOLVE na veletrhu i-Mobilita v Ostravě

Do svých akčních plánů na následující dva roky zařadila projet RESLVET města  Ostrava a Opava. Tento projekt představuje oživení centra města pro pěší a cyklisty, nová parkovací místa mimo centrum, podporu elektromobility a cyklodopravy nebo lepší plánování dopravy.

Zástupci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje a obou měst navštívili v uplynulých letech italské Reggio Emilia, Manchesteru kde podporují nabíjecí stanice pro elektromobily a švédském Växjö pečující o cyklistickou dopravu ve městě.

Aktivity akčních plánů obou měst budou moci občané s odborníky prodiskutovat přímo na místě.

Cílem veletrhu i-Mobilita je ukázat, jak chytře můžeme cestovat a zlepšovat tak kvalitu svého života. Na akci se budou prezentovat firmy, které nabízejí nejen čistou dopravu, ale možnosti, jak cestovat a bavit se s ohledem na životní prostředí. Část výstavy je věnována novinkám a trendům v inteligentní dopravě, chytrému integrovanému cestování, které podporuje koncepci tzv. Smart Cities aplikované vyspělými městy po celé Evropě. 

Součásti jsou i elektrokáry a elektrokola E-MOTION Parku Ostrava, otočný trenažér BESIP Teamu, dopravní novinky Dopravního podniku města Ostrava, Jaguar I-PACE, modely X a S elektroaut Tesla, Asociace elektromobilového průmyslu přiveze elektroauta Nissan, Nissan dodávku, Smart, Tweezy, Peugeot ION, WV UP, Kia Soul, Hyundai KONA, BMW I3, EUROCNG představí vozový park na plyn.

 

 

Autor: L Honusek 2