Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Přijďte k volbám!

Přijďte k volbám!

29. 9. 2020

Volby do krajských zastupitelstev České republiky v roce 2020 proběhnou v pátek a v sobotu 2. a 3. října 2020 současně s volbami do Senátu. Lidé v karanténě budou moci volit z auta. 

Přijďte k volbám!

Přijďte k volbám!

V pátek budou volební místnosti otevřeny od 14:00 do 22:00 hodin, v sobotu pak od 8:00 do 14:00 hodin.
Rád bych vyzval občany, aby přišli k volbám. V krajském zastupitelstvu se rozhoduje o několika významných oblastech života. Většina zdravotnických a sociálních zařízení, jakož i správa silnic, zajištění dopravní obslužnosti v regionu a střední školy patří právě do kompetence krajů. Protože se nás právě tyto oblasti dotýkají přímo, je důležité krajské volby nepodceňovat a účastnit se jich. Jedině tak totiž můžeme aktivně ovlivnit rozvoj našeho regionu minimálně na čtyři roky dopředu. Čím víc lidí bude volit, tím větší je šance, že poměry v kraji změníme k lepšímu, “ dodal lídr hnutí STAN Jan Lipner. 

Koalice STAN, Zelení a Nezávislí včele s našim lídrem Janem Lipnerem jdou do voleb s číslem 54.
Náš kandidát do Senátu ČR Rostislav Gromnica si vylosoval číslo 2, volit jej mohou lidé ve volebním obvodě číslo 72, Ostrava Město. 
Ve volebním obvodu Frýdek-Místek pak můžete dát svůj hlas naší kandidátce do Senátu ČR Heleně Pešatové.

Jak volit, když jste v karanténě nebo izolaci? 

Volit budou moct i lidé, kteří budou kvůli koronaviru v karanténě a to ve středu 30. září metodou drive-in, tedy z auta. Svůj hlas budou moci vhodit do urny na šesti místech v našem kraji. Lidé, kteří se kvůli svému zdravotnímu stavu nebudou moci dostavit ke hlasování na drive-in stanovišti, mohou obálku s volebním lístkem vhodit do přenosné schránky. Tu si ale předem musí objednat. 

Drive-in stanoviště budou k dispozici v poslední zářijový den od 7 do 15 hodin. 

Celkem je jich v našem kraji připraveno šest. V Opavě (Slezská nemocnice), V Krnově (Sdružené zravotnické zařízení, Frýdek- Místek (nemocnice), Karviná ( Nemocnice s poliklinikou Karviná- Ráj. Nový Jičín -/ bývalý Telecom), Ostrava (parkoviště naproti Hl. nádraží, Ostrava- Přívoz)  

Přijďte k volbám, jedině tak můžete přispět k pozitivní změně v regionu, ve kterém žijete.

Nám to není jedno.