Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Ostrava má staronové vedení

Ostrava má staronové vedení

20. 10. 2022

Ve středu 19.října se uskutečnilo ustavující zasedání ostravského zastupitelstva.

Zastupitelé STAROSTOVÉ pro OSTRAVU na prvním zasedání zastupitelstva města Ostravy

Zastupitelé STAROSTOVÉ pro OSTRAVU na prvním zasedání zastupitelstva města Ostravy

Ziskem 6,8% hlasů získalo naše uskupení Starostové pro Ostravu 4 zastupitelské mandáty a tak ve středu zasedli do zastupitelských lavic čtyři starostové městských obvodů. Jiří Jureček, starosta Hošťálkovic, Patrik Hujdus starosta Moravské Ostravy a Hulvák, Tomáš Výtisk starosta Krásného Pole a Aleš Boháč starosta Radvanic a Bartovic.
Po složení slibu zastupitelé volili nové vedení, které se rekrutovalo z vítězného hnutí ANO, společné kandidátky SPOLU a Pirátů.
Zástupce uskupení STAROSTOVÉ pro OSTRAVU Jiří Jureček byl zvolen do kontrolního výboru a Aleš Boháč do výboru finančního. 

Starostové se na dnešním ustavujícím zastupitelstvu statutárního města Ostravy jasně vymezili proti navýšení počtu náměstků primátora. „Nemůžeme souhlasit s navýšením počtu náměstků primátora, protože v době energetické krize bychom měli šetřit a ne navyšovat počet úředníků. Jako město i obvody čelíme problémům s navýšením energií a dalších komodit, proto vynaložit více jak milion korun ročně za dalšího náměstka se nám jeví nerozumné,“ vymezil se za zastupitelský klub Starostů pro Ostravu jeho předseda Jiří Jureček.

Zastupitelský klub STAROSTOVÉ pro OSTRAVU vytvořili svůj zastupitelé více než týden před ustavujícím zasedáním zastupitelstva města. "

Autor: L Honusek 2