Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Obec Závada byla vyhlášena obcí roku Moravskoslezského kraje

Obec Závada byla vyhlášena obcí roku Moravskoslezského kraje

30. 5. 2022

Velkého ocenění se dostalo obeci Závada a její starostce Andree Lorkové, která patří mezi příznivkyně hnutí Starostové a nezávislí, v podobě vítězství v anketě obec roku Moravskoslezského kraje.

Občané vítězné obce Závada

Občané vítězné obce Závada

Obec Závada na Hlučínsku se stala obcí roku Moravskoslezského kraje. Odborná komise rozhodovala mezi přihlášenými vesnicemi, které také navštívila a měla příležitost seznámit se s místním životem, prostředím i jedinečnou atmosférou v obci. Součástí návštěvy byla prohlídka důležitých míst Závady jako jsou nové multifunkční hřiště, lokalita Hrádek, kořenová ČOV, zrekonstruovaný obecní dům a knihovna. Nedílnou součástí bylo setkání s vedením obce, které prezentovalo obec a veškeré aktivity a projekty, které připravují a chtějí v budoucnu realizovat.

V případě vítězné Závady ocenila komise udržování původních tradic a taktéž vytváření tradic nových. Závada byla oceněna za vytváření kultivovaných veřejných prostor. Mezi ně patří obecní rodinný sad s bylinkovou zahradou či Naučná stezka na Hrádek.

Starostka obce Andrea Lorková k vítězství dodává „Získání zlaté stuhy a titulu vesnice roku MSK 2022 pro nás bylo obrovským překvapením a důkazem, že i malá vesnice dokáže velké věci.  Dle mého názoru nám  k vítězství  dopomohlo, že se do soutěže zapojili zástupci všech spolků v obci a obecní zastupitelé a ukázali jsme, že v Závadě držíme spolu“.

Vítězstvím v krajském kole postupuje Závada do celostátní soutěže, ve které se utká s obcemi ze zbylých krajů České republiky. Budeme Závadě držet palce!

Lukáš Tkačík