Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Nadace Aktivní ČesKo a celorepubliková kampaň AKTIVNÍ ZÁŘÍ

Nadace Aktivní ČesKo a celorepubliková kampaň AKTIVNÍ ZÁŘÍ

9. 9. 2023

V září startuje celorepubliková akce Aktivní září zaměřená na podporu zdravého životníhostylu a fyzické aktivity ve společnosti, protože kdo je aktivní, ten září

Nadace Aktivní ČesKo a celorepubliková kampaň AKTIVNÍ ZÁŘÍ

Nadace Aktivní ČesKo a celorepubliková kampaň AKTIVNÍ ZÁŘÍ

Aktivní září je název celorepublikovékampaně, která seznamuje širokouveřejnost s pozitivními přínosy pravi-delného pohybu pro fyzické a psychické zdraví. Jeho organizátorem jenadační fond Aktivní ČESKO, o jehož vzniku a cílech jsem vás již informovala. Ten akci organizuje společněse širokou škálou sportovišť, lékařů, škol, zaměstnavatelů a dalších, kterýmnení lhostejný nejen zhoršující sezdravotní stav naší populace, ale takézvyšující se náklady na zdravotní péči.

Během září se bude konat několik akcí,na kterých byste neměli chybět.  Do akce se zapojíme rovněž v poslanecké sněmovně, kde bude připraveno pět velkých posilovacích strojů pro poslance i úředníky  v rámci  čtrnácti denní výzvy o nejaktivnější výbor.

V celém Evropském týdnu sportu, ted yod 23. do 30. září, pak budou v zapojených sportovištích na území naší republiky probíhat akce proveřejnost ve formě ukázek pohybových aktivit a představení služeb fitnesscenter, do některých budou navíc vstupy zdarma.

Michaela Šebelová, místopředsedkyně hnutí a předsedkyně KV STAN MSK