Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Moravskoslezský kraj má staronové vedení

Moravskoslezský kraj má staronové vedení

5. 11. 2020

Dnes proběhlo ustavující zasedání krajského zastupitelstva Moravskoslezského kraje.

Jiří Jureček

Jiří Jureček

Krajská organizace STAN všem nově zvoleným členům krajského vedení gratuluje.

Gratulujeme panu Vondrákovi k obhájení funkce hejtmanovi a také gratulujeme všem nově zvoleným náměstkům a radním.
Avšak se v době krize, výpadků příjmů, zvýšených nákladů a době šetření nesouhlasíme s mrháním veřejných prostředků. Současná koalice pod vedením ANO+ODS/TOP09+KDU-ČSL+ČSSD navýšila počet uvolněných radních. Oproti minulým volebním obdobím tato funkce je zřízena nově. Dle našeho názoru zbytečně. Ročně toto navýšení o uvolněného radního bude stát krajskou kasu několi milionů korun, které by se daly využít jinde. Ten, kdo sledoval předvolební klání se nemůže ubránit dojmu, že se jedná o politickou trafiku pro bývalého ostravského primátora za peníze daňového poplatníka, tedy občanů žijících v Moravskoslezském kraji.
Zajímavé je rovněž obsazení fukce radní pro oblast životního prostředí renovovanou lékařkou.

V neposlední řadě se musí občan našeho kraje zamyslet nad vlasním koaličním uskupením. V době, kdy na jedné straně podepisuje ODS, TOP09 a KDU-ČSL memorandum o spolupráci, aby v příštím roce "vyštípalo" ANO z vlády, uzavírají vrcholní krajští představitelé výše jmenovaných stran koalici.
Vyvstávají otázky: Co na to panové Fiala, Jurečka a paní Pekarová? Bude jistě v příštím roce zajímavé sledovat, jak si budou pánové Vondrák, Unucka, Curylo, Kainar a další "okopávat kotníky" v předvolebním klání do Poslanecké sněmovny. Že by jen tak naoko, aby byl volič spokojen.

Jiří Jureček, člen KV STAN