Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Modulová školka v Hošťálkovicích

Modulová školka v Hošťálkovicích

14. 4. 2022

V loňském roce začal řešit starosta Hošťálkovic Jiří Jureček problém s nedostatkem kapacity mateřské školy ve svém obvodu.

Ilustrační obrázek
zdroj: tzpinfo.cz

Ilustrační obrázek zdroj: tzpinfo.cz

Nárůst nových obyvatel vlivem intenzivní výstavby nových domů a s tím spojený nárůst předškoláků způsobil, že mateřská škola musela mnoho dětí z kapacitních důvodů odmítnou . Řešení se nabízelo v přístavbě nového patra mateřské školy. Toto řešení však bylo po projednání s projektantem vyhodnoceno jako finančně nákladné a pro městský obvod nerealizovatelné. Hledali proto jiná řešení, která by byla finančně realizovatelná.
Díky zájmu o trendy ve stavebnictví našel starosta Jureček řešení „Inspirovali jsme se modulovými stavbami, ze kterých se ve světě staví apartmány, letiště dokonce i karvinská nemocnice využila této technologie“.

Přípravné práce na projektu běží v plném proudu, v současné chvíli se vyřizuje stavební povolení. Projekt přístavby mateřské školy je však spojený se schválením navýšení kapacity, s kterým musí souhlasit ostravský magistrát. Právě zde je kámen úrazu, jelikož politici ostravského magistrátu argumentují počtem celkové volné kapacity, kterou disponuje město Ostrava jako celek.

„Je nemyslitelné, aby rodiče malé děti vozili přes celou Ostravu do školky např. v obvodu Jih či Poruba, když bydlí v Hošťálkovicích“, uvedl starosta Jiří Jureček. „Věřím, že se podaří změnit postoj vedení magistrátu a nebudou blokovat rozšíření kapacity. Je důležité, aby měli rodiče možnost umístit své děti v místě bydliště a nemuseli jezdit přes celou Ostravu a pak například zpět do zaměstnání třeba do Hlučína“, dodává starosta.

Původně vedení obvodu chtělo akci realizovat ještě v průběhu letošního roku neboť výstavba takovouto technologií je realizovatelná v řádu měsíců, bohužel řešení týkající se navýšení kapacity odsouvá otevření nové části školky až do příštího roku.

Autor: L Honusek 2