Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Ministr Síkela navštívil Moravskoslezský kraj

Ministr Síkela navštívil Moravskoslezský kraj

29. 7. 2023

Ve čtvrtek 27. července navštívil Moravskoslezský kraj ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela.

společný oběd s ministrem

společný oběd s ministrem

Členové a příznivci se s ministrem potkali na společném obědě v Karvinské restauraci, kde si ministr při své návštěvě kraje udělal čas na besedu. Měli tak možnost se ministra dotázat na vše co je spojeno s tímto resortem. Diskuse byla jak o elektromobilitě, tak i o energetických otázkách týkajících se využívání solární energie i potencionální energetické soběstačnosti.

Ministr do našeho kraje přijel přes Rožnov, kde byla jeho první zastávka ve společnosti ON SEMI.

Poté se v doprovodu krajské předsedkyně Michaely Šebelové a tajemníka Ladislava Honuska přemístil do Třince, kde se setkal s vrcholným managementem Třineckých železáren.
Cestou si ministr prohlédl téměř dokončené prostranství v centru obce Kunčice pod Ondřejníkem, které realizovala za předchozího volebního období jaště jako starostka obce poslankyně a krajská předsedkyně Michaela Šebelová.

Po již zmiňovaném setkání se členy při společném obědě navštívil za účasti poslanců Petra Letochy a Michaely Šebelové firmu STOW vyrábějící průmyslové regály.

Poslední dvě zastávky ministra se uskutečnily na Opavsku a týkaly se komunitní energetiky. V Litultovicích mu tamní starosta Birgus představil pilotní projekt, který obec realizovala ve spolupráci s ČEZem založený na získáváním  a využívání energie ze solárních panelů a v Brance u Opavy si prohlédl komplex energetických opatření realizovaných na tamní rekonstruovaném obecním domě.

Na závěr návštěvy našeho kraje ocenil ministr zapálení našich starostů pro komunální energetiku i snahu o snižování energetické náročnosti v rámci rekonstrukcí obecního majetku.

ministr sikela v Brance u Opavy

ministr Síkela a Michaela Šebelová v Kunčicích p/O