Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Michaela Šebelová: OBJELI JSME CELÝ KRAJ OD BRUNTÁLU PO BUKOVEC

Michaela Šebelová: OBJELI JSME CELÝ KRAJ OD BRUNTÁLU PO BUKOVEC

28. 6. 2024

Na jaře jsme všichni s napětím sledovali Debaty bez cenzury a obdivovali výkon našeho předsedy Vítka Rakušana a viděli jsme, že jezdit za lidmi, diskutovat a vysvětlovat má smysl. I proto jsme se při jeho poslední debatě v Havířově rozhodli převzít pomyslnou štafetu a zahájit podobnou sérii krajských debat.

 

Michaela Šebelová: OBJELI JSME CELÝ KRAJ OD BRUNTÁLU PO BUKOVEC

Michaela Šebelová: OBJELI JSME CELÝ KRAJ OD BRUNTÁLU PO BUKOVEC

Odstartovali jsme 15. dubna v Bruntálu, kde nás mimo jiné přivítal i náš místostarosta Petr Rys. A ten den mimochodem slavil narozeniny lídr naší koaliční kandidátky a dlouholetý hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák. Právě v tandemu s ním jsme projeli většinu měst s rozšířenou působností v našem kraji. Navštívili jsme Krnov i Rýmařov. Následovaly Opava a Kravaře, kde debatoval také náš kandidát na senátora v obvodu 68, Opavského Slezska, Michael Rataj. Co občany trápí jsme se dozvěděli také v Českém Těšíně i Hlučíně.


V květnu jsme pak pokračovali na Novojičínsku. V Novém Jičíně se k Ivo Vondrákovi připojil Adam Hanus, starosta Kopřivnice, který bude také na naší kandidátce do podzimních krajských voleb. Následovala města Vítkov, Frenštát pod Radhoštěm, Studénka, Frýdek-Místek. V Třinci se k nám připojil další z našich kandidátů, náměstek primátorky Radim Kozlovský. Byli jsme také ve Frýdlantě nad Ostravicí a Bohumíně a nechyběla samozřejmě ani naše krajská metropole Ostrava za účasti našich starostů Tomáše Lefnera a Jiřího Jurečka.mČasto jsme před debatou stihli i kontaktní kampaň na podporu eurovoleb.

V červnu mě na debatách v Orlové a Karviné zastoupil kolega poslanec Petr Letocha a nesměla chybět debata ani v již zmíněném Havířově.

No byla to jízda a já jsem moc ráda, že jsme ji absolvovali, i když na nás nechodily davy, dostávali jsme od občanů důležité zpětné vazby a tipy na konkrétní problémy v jejich regionu. Tím, jak je náš kraj různorodý, je jasné, že jiné problémy řeší lidé na Rýmařovsku a jiné například v Karviné.

V neděli jsme šňůru debat zakončili v nejvýchodnější obci našeho kraje a celé naší republiky, v Bukovci, tentokrát na moje narozeniny. Při této příležitosti jsme také popřáli starostce Monice Czepczorové k získání ocenění modré stuhy a panu starostovi Palkovic Radimu Bačovi k vítězství v soutěži Vesnice roku Moravskoslezského kraje. Je vidět, že jsou mezi námi samí šikovní starostové.
Závěrem bych Vám ráda popřála krásné léto plné milých setkání a aktivního pohybu.

 

Autor: Michaela Šebelová