Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Kunčice pod Ondřejníkem stojí za Ukrajinou

Kunčice pod Ondřejníkem stojí za Ukrajinou

28. 2. 2022

Vedení obce a její občané se připojili k podpoře Ukrajiny.

Dřevěný kostelík v Kunčicích.

Dřevěný kostelík v Kunčicích.

Evropa se ocitla v situaci, kterou si donedávna mnozí nedokázali ani představit. Proto se obec Kunčice pod Ondřejníkem symbolicky připojila k podpoře Ukrajiny nejen vyvěšením vlajky na budově Obecního úřadu, ale také mimořádným otevřením místního dřevěného kostelíku. 

Nejvýznamnější kulturní památka Kunčic - Dřevěný kostelík sv. Prokopa a Barbory byl do obce převezen v roce 1931 ze Zakarpatské Ukrajiny. „Dá se tak říci, že kus Ukrajiny, její kultury a historie opatrujeme i u nás v Kunčicích pod Ondřejníkem. Při událostech posledních dní si ještě více uvědomujeme naše vzájemné pouto.“ uvedla starostka obce a naše poslankyně Michaela Šebelová.

Kostelík byl pro veřejnost mimořádně otevřen v neděli 27. února, hlavně pro osobní modlitby, rozjímání, zamyšlení a uklidnění. „Stojíme za Ukrajinou a modlíme se za ni.“ Dodala paní Šebelová, která celé odpoledne strávila hovory se známými i neznámými lidmi. Místními i přespolními. „Nikomu nebyl osud Ukrajiny lhostejný a rezonovalo, že každý chce a vlastně i potřebuje pomáhat, za což děkuji.“ 

Lucie Vyvialová

Autor: L Honusek 2