Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Krajský sněm volil delegáty a nominoval kandidáty do vrcholných orgánů hnutí

Krajský sněm volil delegáty a nominoval kandidáty do vrcholných orgánů hnutí

1. 7. 2022

Krajská organizace na svém mimořádném sněmu poslední červnový den schvalovala delegáty na republikový volební sněm a nominovala kandidáty do vedení.

Mimořádný krajský sněm

Mimořádný krajský sněm

Mimořádný krajský sněm se uskutečnil v Kulturním domě v Hošťálkovicích. O úvod a přivítání se postaral tamní starosta a zároveň krajský předseda Jičí Jureček.
Mimořádný sněm se sešel na žádost předsednictva hnutí v reakci na kauzu v Pražském dopravním podniku.

I přes osobní neúčast předsedy hnutí Víta Rakušana, který zaslal sněmu zdravici byl na post předsedy drtivou většinou přítomných delegátů opět navržen.
Na funkci místopředsedkyně hnutí obdržela nominaci starostka Kunčic pod Ondřejníkem a poslankyně Michaela Šebelová. Druhou nominaci do předsednictva obdržel karvinský zastupitel a poslanec Petr Letocha.

Sněm rovněž projednal a schválil nominanty do celostátního výboru, kde vedle již zmiňovaných poslanců obdržela nominaci předsedkyně městské organizace v Porubě Vladimíra Machalová a starosta Branky u Opavy  a poslanec Michael Rataj.

Důležitým hlasováním prošlo delegování krajského zastoupení na republikový sněm v podobě 14 delegátů a tří náhradníků, kteří 23.července budou nové vedení hnutí v Hradci Králové volit.

V průběhu celého sněmu probíhalu bohatá diskuse přítomných delegátů i reakce na vystoupení navržených nominantů před hlasováním o jejich nominaci.

Krajský tajemník informoval sněm o počtu kandiddátek do zastupitelstev měst a obcí v rámci kraje a o stavu jejich podávání příslušným úřadům.

Na závěr krajský předseda poděkoval všem přítomným za účast a vyzval je, aby i přes současnou nepříznivou politickou situaci v hnutí způsobenou proběhlými kauzami podrželi hnutí a slíbil za všechny delegáty, že vyvinou maximální úsilí, aby se podačilo naše zástupce schválit do vrcholných orgánů hnutí a mohli jsme tak i z pozice Moravskoslezské organizace zasahovat razantněji do dění v hnutí.

 

Autor: L Honusek 2

Fotoalbum