Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Krajský sněm Moravskoslezské organizace

Krajský sněm Moravskoslezské organizace

20. 2. 2024

V pondělí 19. února se v kongresovém centru Hotelu Clarion v Ostravě sešli členové a registrovaní příznivci hnutí z Moravskoslezského kraje, aby na svém sněmu schválili kandidáty na kandidátku do krajského zastupitelstva Moravskoslezského kraje.

Krajský sněm Moravskoslezské organizace

Krajský sněm Moravskoslezské organizace

Jednání sněmu přijeli do Ostravy podpořit téměř všichni místopředsedové hnutí.

Hlavním bodem jednání byly volby do krajského zastupitelstva. Delegátům krajského sněmu  byli představeni přední kandidáti koaličního partnera hnutí O.k.  v čele s bývalým hejtmanem Moravskoslezského kraje Ivo Vondrákem. Ten přítomným představil mimo sebe i svých sedm spolupracovníků.

Předsedkyně krajské organizace Michaela Šebelová  pak delegátům přednesla návrh nejvýše nominovaných kandidátů za hnutí STAN, kteří se jednotlivě  představili. Následoval představení dalších kandidátů do poloviny kandidátní listiny.
Po debatě delegáti sněmu schválili lídra kandidátky Ivo Vondráka za hnutí O.k. a lídra za hnutí STAN krajskou předsedkyni Michaelu Šebelovou, která bude na druhém místě kandidátky. Dále schválili  obsazení první poloviny kandidátky za STAN a pověřili krajský výbor, aby zbývající pozice na kandidátce doplnil po dohodě s koaličním hnutím O.k.

Před závěrem přišla na řadu volba delegátů za náš kraj na dubnový republikový sněm hnutí, kdy bylo potřeba z třiceti zájemců vybrat devět delegátů a jejich náhradníky.

Po diskuzi pak jednání sněmu ukončila předsedkyně krajské organizace, která poděkovala všem přítomným za účast a vyslovila přesvědčení, že letošní volební rok bude pro naše hnutí v kraji rokem úspěšným. Zároveň požádala všechny přítomné, aby se aktivně zapojili do předvolebních kampaní před všemi letošními volbami.

 

Autor: L Honusek 2