Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Krajské setkání ke Dni seniorů

Krajské setkání ke Dni seniorů

10. 10. 2023

V sobotu 7. října 2023 se v Kulturním centru ve Frýdlantu nad Ostravicí konalo krajské setkání ke Dni seniorů, kterého se zúčastnily více než dvě stovky zástupců z celého Moravskoslezského kraje. 

Krajské setkání ke Dni seniorů

Krajské setkání ke Dni seniorů

Setkání pod mottem „Aby člověk nebyl sám“ bylo pořádáno organizací Senioři České republiky, z. s., a mělo za cíl podpořit aktivní a spokojené stárnutí, bojovat proti osamělosti a sociálnímu vyloučení starších lidí.

V úvodu vystoupila Helena Pešatová, starostka města Frýdlantu nad Ostravicí a senátorka pro Frýdecko-Místecko, která převzala nad touto akcí záštitu.

Ve svém projevu vyzdvihla seniory jako cennou součást společnosti a povzbudila je, aby si naplno užívali svůj zasloužený odpočinek. "Člověk je tak mladý či starý, jak se cítí," prohlásila a dodala, že oceňuje, když města nabízejí různé projekty a aktivity pro seniory, které jim dávají příležitost zapojit se do společenského života, rozvíjet své zájmy a schopnosti a navazovat nová přátelství.

Celá událost se nesla ve slavnostní a příjemné atmosféře, a to zejména také díky bohatému kulturnímu programu, který připravili národopisný soubor Lašánek z Frýdlantu nad Ostravicí, pěvecký sbor Horničtí kamarádi z Ostravy a taneční soubor Astra z Frýdku-Místku. Všichni zúčastnění si tak mohli vychutnat tradiční lidové písně i tance z regionu.

Mezi hosty konference byli také zástupci Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Michaela Šebelová a Jiří Navrátil, který působí i jako náměstek hejtmana pro Moravskoslezský kraj, a zúčastnil se i náměstek primátora města Ostravy Zbyněk Pražák. Hosté vyjádřili seniorům svou podporu a oceněným poblahopřáli a poděkovali za dlouholetou práci ve vedení spolků.

Slavnostní krajské setkání ke Dne seniorů se setkalo s velkým úspěchem a potvrdilo, že senioři jsou důležitou součástí společnosti, která si jich váží a respektuje jejich potřeby. 

Seniorům přejme hlavně zdravíčko, a aby trávili svůj čas aktivně, a to nejen fyzicky, ale i duševně a společensky s otevřenou myslí a touhou po poznání.