Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Komunální političky se sešly u příležitosti MDŽ

Komunální političky se sešly u příležitosti MDŽ

12. 3. 2023

U příležitosti oslavy Mezinárodního dne žen ožila v pátek 10. března naše ostravská základna setkáním aktivních žen z našeho kraje.

přednáška o zvládání stresových situací

přednáška o zvládání stresových situací

Jsem hrozně ráda, že mé pozvání přijaly jak příznivkyně a členky našeho politického hnutí Starostové a nezávislí, tak i nezávislé starostky z Moravskoslezského kraje a další aktivní ženy. Podvečer v této dámské společnosti byl úžasný. Je potřeba se navzájem setkávat, síťovat a sdělovat si zkušenosti - protože, jak několikrát padlo z úst starostek: nejlepším rádcem je zkušenější kolegyně/kolega z podobně velké obce s podobnými problémy,“ popsala atmosféru a hlavní smysl akce naše krajská předsedkyně Michalela Šebelová.

Pozvání na toto setkání přijala také koučka a psycholožka Hanka Kučová, která se věnuje velmi palčivému problému dnešní doby – zvládání stresových situací a prevenci syndromu vyhoření. Dámy dostaly možnost změřit si aktuální stresovou zátěž a zjistit, v jakých rovinách se jejich stres projevuje a jaké kroky mohou podniknout, aby se jim ulevilo. Získaly informace o rychlých technikách, které mohou při zvládání stresových situací využívat.
Jednou z mnoha praktických rad nejen pro ženy bylo uvědomit si, že i „odpočinek je součástí výkonu“ a také že „volný čas nám nikdy nezbude, je třeba si ho udělat.“

„Proto si nesmírně vážím volného času všech zúčastněných dam a ještě jednou jim děkuji za milou společnost. Těším se na další příjemná setkání,“ dodává na závěr hostitelka Michaela Šebelová.