Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Kobeřice se nechtějí zadlužovat

Kobeřice se nechtějí zadlužovat

13. 3. 2022

V Kobeřicích v letošním roce dokončují dvě významné investuční akce a na další se chystají.

Lukáš Kubný, starosta Kobeřic

Lukáš Kubný, starosta Kobeřic

Před dokončením je modernizace Spolkového domu a stavba nové sportovní haly – tělocvičny. DFalší akce mají rozpracované na různých úrovních. "Máme nachystanou projektovou dokumentaci na revitalizaci okolí nádrže. Po ní zůstanou dva rybníky tak, jak je tomu dosud. Chceme ale nasadit více zeleně, přibude tůňka, možná i nějaké vodní prvky. Bude to spíše taková klidová zóna, která danou lokalitu ještě více otevře lidem", uvádí starosta Lukáš Kubný.
Na další akce se ještě obec chystá "Budeme chystat projektovou dokumentaci na opravu objektu bývalé knihovny. Také děláme klubovnu, a to v místě bývalé pošty. Původně zde měli najít útočiště naši senioři, ale ti budou nakonec ve Spolkovém domě, takže to bude klubovna pro hasiče. Po dokončení bude prostor možno také využít pro nouzové ubytování delšího charakteru", doplňuje informace starosta.
Další investici ve výši téměř sta miliónu korun má obec rovněžý rozpracovanou, ale vzhledem k rozsahu investice na odkanalizování některých lokalit na ně i přes možnou dotaci zřejmě v letošním roce nebudou peníze. Obec se proto rozhodla posečkat až jak se vyvine situace i na trhu se stavebním materiálem.
"Podobně je na tom také projekt na Muzeum Kobeřické historie ve staré hasičské zbrojnici, který jsme zatím odložili, neboť potřebujeme předfinancovat nějaké jiné investice", uzavírá rozhovor Lukaš Kubný, starosta obce Kobeřice.