Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Koalice je podepsána i v Karviné

Koalice je podepsána i v Karviné

26. 6. 2018

V Karviné jdeme do voleb společně s Piráty.

Petr Letocha a Zuzana Klusová ohlašují koalici

Petr Letocha a Zuzana Klusová ohlašují koalici

K sestavení společné kandidátky hnutí Starostové a nezávislí (STAN) a Pirátské strany došlo před podzimní komunálními volbami v Karviné. Lídrem bude předseda městského klubu hnutí STAN Petr Letocha.

Rozhodli jsme se pro společnou kandidátku, protože jsme přesvědčeni o tom, že jak Starostové a nezávislí, tak Piráti v Karviné zastupují šikovné a pracovité lidi, kteří se chtějí aktivně podílet na rozvoji našeho města,“ uvedl kandidát na primátora Petr Letocha s tím, že prioritou společného programu je proměna Karviné v město, které svým obyvatelům nabízí nové a atraktivní příležitosti.

Platí to jak pro oblast pracovních míst a dostupnosti kvalitního bydlení, tak pro podporu začínajících, malých a středních firem či turistického ruchu v lokalitě tzv. Darkovského moře. Statistiky totiž hovoří jasně. Za posledních deset let opustilo město více než 8 tisíc lidí. Zastavení jejich odlivu je výzva, se kterou si dosud nevěděla rady žádná z politických reprezentací Karviné.

Pro naplnění společných cílů a očekávání voličů je důležité také téma transparentnosti. „Samozřejmostí je pro nás zavedení transparentního účtu města. Všichni také víme, že v rámci programu Restart budou do našeho regionu plynout poměrně velké finanční prostředky. Chceme se věnovat tomu, aby jejich použití bylo opravdu efektivní a pro Karvinou přínosné,“ zdůraznila předsedkyně Pirátské strany v KarvinéZuzana Klusová.

Hnutí STAN a Pirátská strana v Karviné se v rámci společného programu budou zabývat také rozšířením městského bytového fondu o startovací byty pro mladé rodiny, které často postrádají motivaci ve městě zůstat. „Právě to  bychom chtěli změnit. Podle nás je již na čase přestat Karvinou vnímat pouze jako hornické město,“ dodal Petr Letocha.

Autor: Ladislav Honusek  |  Zdroj: stan-karvina.cz