Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Hošťálkovičtí senioři dostanou ke svému výročí dárek

Hošťálkovičtí senioři dostanou ke svému výročí dárek

11. 11. 2019

Senioři v Hošťálkovicích oslaví kulaté výročí vzniku Klubu seniorů. „V listopadu oslavíme 30. let od založení hošťálkovického Klubu seniorů,“ říká starosta Hošťálkovic Jiří Jureček.

Hošťálkovičtí senioři dostanou ke svému výročí dárek

Hošťálkovičtí senioři dostanou ke svému výročí dárek

Klub organizuje pro své členy zajímavé přednášky, vyjíždějí na zájezdy, nebo navštěvují divadelní představení. Pravidelně každým rokem klub organizuje společenský večírek, na který zvou seniorské kluby z okolních obcí a obvodů.

Je velmi povzbudivé, když vidíte, že sedmdesátnici, osmdesátnici i starší občané jsou ve společenském životě aktivní a vytvářejí hodnoty pro druhé,“ dodává starosta Hošťálkovic Jiří Jureček.

Členové klubu se scházeli nejprve v prostorách Domu zahrádkářů a nyní našli své útočiště v kulturním domě, kde mají svou klubovnu. Již od založení klubu v roce 1989 bylo fungování závislé na podpoře vedení Hošťálkovic, které i nadále seniory podporuje jak materiálně, tak i finančně.

Seniorů je třeba si vážit, proto se společně snažíme vytvářet nejvhodnější podmínky pro jejich fungování. Našim seniorům poskytujeme zasedací místnost kulturního domu k jejich potřebám zcela zdarma, zveme je na každoroční posezení s kulturním programem, přispíváme na výlety, zavedli jsme pro jejich lepší informovanost tištěný zpravodaj a mnohé další,“ vyjmenovává starosta.

A letos k jejich kulatému výročí dostanou speciální dárek. „V našem městském obvodě máme hodně samostatně žijících seniorů, hlavně vdov, kteří mají omezenou pohyblivost a ztížené podmínky pro přepravu ke svým lékařům. Proto pro všechny naše seniory nad 70 let rozjíždíme od prvního prosince sociální službu senior express,“ sděluje starosta.

Služba senior express, známá též jako senior taxi bude v Hošťálkovicích fungovat pro seniory starší 70 let nebo ZPT mladší. Přeprava a objednávky jízd je stanovena na pracovní dny 7:00-14:00h. Uživatelé služby budou moci využít šest jízd za měsíc a vzít si s sebou jeden doprovod za stejných cenových podmínek.

Autor: L Honusek 2