Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Hlučín se připojí k Hodině země

Hlučín se připojí k Hodině země

20. 3. 2021

K celosvětové kampani Hodina Země, která upozorňuje na potřebu ochrany životního prostředí a na nebezpeční změn klimatu, se letos opět symbolicky připojí i město Hlučín.

Pavel Paschek, starosta města Hlučín

Pavel Paschek, starosta města Hlučín

Konat se bude sobotu 27. března od 20:30 do 21:30. "Vypnuté bude veřejné osvětlení na Mírovém náměstí, nasvětlení kostela sv. Jana Křtitele, nasvětlení Červeného kostela a nasvětlení kříže u hřbitova na ul. Školní", uvedl starosta Hlučína Pavel Paschek. "Obyvatelé Hlučína a další zájemci se mohou také připojit, stačí, když na hodinu zhasnou světla a také televize", upřesňuje starosta.
Ke kampani se mohou zapsat na http://www.hodinazeme.cz. K Hodině Země se připojují všichni, kdo si uvědomují, že čerstvý vzduch, čistá voda a zdravé potraviny nejsou samozřejmostí, ale že jsou ohroženy probíhající změnou klimatu způsobenou zejména používáním fosilních paliv, tedy uhlí, ropy, zemního plynu. Důsledkem je i extrémní počasí, včetně vln veder, dlouhého sucha a přívalových dešťů doprovázených povodněmi. V České republice se k Hodině Země vloni, i v době pandemie, připojilo 124 obcí, včetně 8 statutárních měst. Zapojilo se rekordních skoro 3500 jednotlivců. "Budeme rádi, když se připojíte i letos, klidně pouze virtuálně, třeba klimatickým závazkem. Respektujeme pandemická opatření, přizpůsobte si případně čas zhasínání, jak to dovolí aktuální situace", dodává starosta města Pavel Paschek.

Autor: L Honusek 2