Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Hasiči v Horní Suché se už těší na opravenou hasičárnu

Hasiči v Horní Suché se už těší na opravenou hasičárnu

29. 11. 2021

Práce na rekonstrukci hasičárny v Horní Suché jsou v plném proudu. Vše jde podle plánu a místní hasiči se již těší na "novou" hasičárnu.

Rekonstrukce hasičárny v Horní Suché

Rekonstrukce hasičárny v Horní Suché

Hlavním důvodem pro rekonstrukci hasičárny v Horní Suché  bylo zejména nevyhovující sociální zázemí. Tak jak to ale u podobných staveb bývá, je to nakonec rekonstrukce od sklepa až po střechu.

Nejinak je tomu i v případě této hasičárny. Díky takto rozsáhlé rekonstrukci však vznikne v budově nad garáží i nové zázemí zejména pro mladé hasiče. “Z toho máme velkou radost, toto nebylo tak úplně tradicí a není to úplně běžné v ostatních městech a vesnicích. Opravdu tady to podhoubí je velmi obsáhlé a mám z toho velkou radost a určitě nebýt jich, tak určitě tato akce není v takovém rozsahu. Určitě vzniknou prostory, které nepotřebuje zásahová jednotka. Bude to takové možná maličké další kulturně společenské centrum. Dá se to i pronajímat pro různé akce, stavby atd. a samozřejmě to bude i zázemí pro naše oddíly mladých hasičů, kteří jsou poslední roky úspěšní ve svých soutěžích, , pochvaluje si rekonstrukci starosta Horní Suché Jan Lipner.

Hasiči by se do zrekonstruované budovy měli vrátit v polovině příštího roku.

Jan Lipner, starosta Horní Suché