Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Další oblastní sdužení volily svá předsednictva

Další oblastní sdužení volily svá předsednictva

29. 4. 2021

Po Ostravsku, Opavsku a Novojičínsku se konaly volební schůze i v oblastních sduženích na Karvinsku a Frýdecko-Místecku.

Předsedové oblastních sdružení Karvinsko a Frýdek-Místek

Předsedové oblastních sdružení Karvinsko a Frýdek-Místek

Již v úterý se konala schůze Oblastního sdružení Karvinska a ve středu na ně navázalo i Oblastní sdružení Frýdek-Místek. Po Ostravě jsou to dvě největší oblasti.
O vedení oblasti na Karvinsku se ucházeli dva kandidáti. Tím úspěšnějším byl nakonec Lukáš Němeček, odborový předseda z Karviné.
Druhý z kandidátů na předsedu Jan Szturc z Dolní Lutyně, fyzioterapeut a asistent trenéra české para repreztace ledního hokeje  pak ve dvoukolové volbě uspěl na funkci prvního místopředsedy.
O post druhého místopředsedy se pak "utkali" Tomáš Chorzempa z Karviné a Michale Říháková z Havířova. Úspěšnější byl prvně jmenovaný a tak předsednictvo karvinské oblasti ovládla mužská polovina.

Schůze druhé největší oblasti v rámci Moravskoslezského kraje co do počtu členů a příznivců hnutí STAN se uskutečnila stejně jako ta karvinská pod dohledem krajského předsedy Jiřího Jurečka ve středu odpoledne a i přes drobné technické potíže splnila svůj cíl volby předsedy a místopředsedy sdružení.
Do čela Frýdecko-Místecké oblasti byl zvolen starosta Hrádku a bývalý člen krajského vedení Robert Borski. Na post místopředsedy pomyslně usedl další starosta, tentokrát starosta Janovic Svatopluk Běrský.

Všem nově zvoleným předsedům a místopředsedům přejeme mnoho sil a pevných nervů a těšíme se na další spolupráci.

Jménem krajského vedení Moravskoslezského kraje Ladislav Honusek, tajemník