Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Další cesta po kraji, tentokrát do pod vrcholky Beskyd

Další cesta po kraji, tentokrát do pod vrcholky Beskyd

21. 7. 2021

V rámci mých cest po kraji se lídr za STAN Petr Letocha vydal do malebné obce pod Beskydami,  do Kunčic pod Ondřejníkem.

 

Petr Letocha na farmě v Kunčicích

Petr Letocha na farmě v Kunčicích

První cesta vedla na obecní úřad, kde jej přivítala paní starostka Michaela Šebelová. "Občané na ni musí být patřičně hrdí, protože to, co už v obci dokázala a na čem všem pracuje, je obdivuhodné. Jsem moc rád, že paní starostka je na naší společné kandidátce do Poslanecké sněmovny! Víc takových zapálených a schopných lidí do vedení země", zahájil Petr Letocha komentář své cesty.
V Kunčicích pod Ondřejníkem právě budují chodník včetně veřejného osvětlení, které pomůže zvýšit bezpečnost chodců! V doprovodu paní starostky se pak vydal do nově vybudovaného sportovního areálu a místní školy. V obci se nezahálí ani ve sportovně-kulturní oblasti. V plánu je vylepšit zázemí pro knihovnu a společenskou místnost a kompletně opravit oplocení okolo celého areálu TJ Sokol. Velkých změn se dočká také hasičská zbrojnice.
A co plánuje obec do budoucna?  V listopadu loňského roku získali stavební povolení na revitalizaci prostoru před obecním úřadem a vybudování nového parkoviště. Urbanisticko – architektonický návrh celého projektu byl již vybrán. Součástí druhé etapy projektu je výstavba nové prodejny potravin se vstupem soukromého investora. Moderní obchod prý obci citelně chybí.
Na závěr návštěvy se spolu se starostkou vydal do nedaleké farmy.
"Je opravdu nejvyšší čas začít přírodě naslouchat a chránit ji! A proto jsem se taky během mé návštěvy Kunčic pod Ondřejníkem zastavil podívat do nedaleké bio farmy - Farma Menšík", upřesňuje Petr Letocha důvod své návštěvy na farmě.
"Naše půda musí být zdravá, plná života, schopná zadržovat vodu a produkovat dostatek kvalitních a zdravých potravin díky zemědělcům, kteří na ní ekologicky hospodaří. Krajina jako celek nás poté bude chránit před dopady klimatických změn a nebude se na nich podílet. Udržitelná krajina, která kvete, je pro naší koalici absolutní prioritou", uzavírá lídr za STAN Petr Letocha.
Seznamte se s naším plánem jak krajinu chránit na https://www.piratiastarostove.cz/program/resort/zemedelstvi/