Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Co s budovou motorestu? V Hrádku myslí na tělocvičnu

Co s budovou motorestu? V Hrádku myslí na tělocvičnu

7. 7. 2014

Jen před pár týdny jsme zde informovali o záměru obce Hrádek, která chce v příštím roce vybudovat víceúčelové hřiště. Někteří obyvatelé obce v této souvislosti vyjádřili obavu, že obec rezignovala na zřízení funkční tělocvičny a hřiště buduje jako „náhražku“. Není tomu tak a vývoj z poslední doby může podobné obavy jen rozptýlit.
Co s budovou motorestu? V Hrádku myslí na tělocvičnu

Co s budovou motorestu? V Hrádku myslí na tělocvičnu

Obec také s výhledem na realizaci tělocvičny kupuje motorest Boal. Kupní cena byla dle znaleckého posudku stanovena na 1,88 milionu korun, což zastupitelé akceptovali. "Obec nekoupila budovu motorestu a přilehlé pozemky z důvodu provozování pohostinství, nýbrž za účelem rozšíření areálu základní školy. Koupě nemovitosti nebyla plánována – využili jsme příležitosti, která se nám naskytla," uvedl starosta Hrádku a člen Krajského výboru STAN v Moravskoslezském kraji Robert Borski.

Dodal, že obec usilovala o koupi pozemku, který navazuje na budovu nové mateřské školy, ale s majitelem se nedohodla na ceně. Koupě motorestu podle starosty otevírá možnost postavit v Hrádku plnohodnotnou sportovní halu, respektive tělocvičnu o ploše až 50 krát 23 metrů. "O to jsme dlouhá léta usilovali," konstatoval Borski.

Autor: KV STAN / Moravskoslezský deník