Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Bruntál spustil projekt PinCity

Bruntál spustil projekt PinCity

31. 5. 2021

Nas oficiálních stránkách města Bruntál byl spuštěn projet PinCity, od kterého si město slibuje zlepšení komunikace s občany.

úvodní stránka aplikace

úvodní stránka aplikace

"Zlepšování komunikace s občany je náš dlouhodobý cíl", uvádí starosta Bruntálu Petr Rys. "Pokud chcete mít přehled o realizovaných i plánovaných projektech města nebo byste naopak rádi představili vlastní záměr? Tak to jste ideálním uživatelem nově spuštěné webové aplikace PinCity Bruntál", dodává starosta.
Město s cílem posunout informovanost svých občanů, více zapojit veřejnost do dění v Bruntále a také do plánování a tvorby budoucí podoby města spustilo začátkem roku webovou aplikaci PinCity Bruntál.
Základem PinCity je „chytrá“ mapa, v níž je aktuálně zaneseno třiatřicet projektů. U každého je uveden název, stav, termín dokončení, realizátor, rozpočet, zdroje financování a především popis. Informace o projektech jsou provázány s jejich umístěním na mapě PinCity, prezentací na webových stránkách města, u řady projektů je také odkaz na videoreportáž, případně soubory ke stažení.
Projekty budou postupem času doplňovány a informace aktualizovány. Neméně důležitou součástí aplikace je sekce „návrhy občanů“, kde se může každý uživatel po jednoduché registraci podělit o svůj nápad.
Prostřednictvím PinCity Bruntál chceme dát lidem možnost okamžitě zjistit vše potřebné o konkrétních projektech, získat přehlednou formou potřebné informace a zamyslet se nad dalšími možnostmi rozvoje města,“ uvedl dále starosta města Petr Rys.
PinCity Bruntál obsahuje různé projekty, včetně těch plánovaných a realizovaných dlouhodobě, bez ohledu na aktuální politickou reprezentaci. Zařazení jednotlivých projektů a jejich rozdělení do témat koresponduje se strategickým plánem rozvoje města,“ uzavřel starosta.