Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Bruntál chystá vyhlášení bezdoplatkových zón

Bruntál chystá vyhlášení bezdoplatkových zón

29. 4. 2018

Bruntálští radní jednomyslně souhlasili s podáním žádosti na vyhlášení tak zvaných bezdoplatkových zón ve městě, které se budou týkat dvaadvaceti městských ulic.

Petr Rys, starosta Bruntálu

Petr Rys, starosta Bruntálu

„ Nechceme zde vlastníky bytů, kteří skupují další a další byty, které pronajímají jen díky tomu, že v těchto bytech jsou čerpány doplatky na bydlení. Jednoznačně zde nechceme další osoby, které v Bruntále bydlí jenom díky doplatkům na bydlení.“, říká Petr Rys (STAN), starosta Bruntálu a dodává: „Proto jsem v minulosti komunikoval s předcházející ministryní práce a sociálních věcí, dopisuji si s ministerstvem práce a sociálních věcí a jediným nástrojem, který v tuto chvíli můžeme použít, tak je regulace díky opatření obecné povahy, kdy chceme eliminovat doplatky na bydlení v některých částech města.“

Doplatky na bydlení vyplácí úřad práce na základě platných předpisů. Jejich výše je přitom v Bruntále přibližně dvojnásobná, než nájem v bytech ve vlastnictví města. Tento systém umožňuje spekulantům slušně se živit ze sociálních dávek pro nemajetné. Vyhlášení bezdoplatkových zón se nebude vztahovat na stávající nájemníky. Doplatek na bydlení nedostanou pouze nově příchozí.

Bruntál se tak zařadí mezi města, která chtějí učinit přítrž skupovaní bytů a jejich dalšímu spekulativnímu pronajímání.

Autor: Ladislav Honusek  |  Zdroj: TV Polar