Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Aktuality Usnesení Krajského sněmu MSK

Usnesení Krajského sněmu MSK

2. 5. 2013

30. 4. 2013 řádně proběhl Krajský sněm STAN v Moravskoslezském kraji.
Usnesení Krajského sněmu MSK

Usnesení Krajského sněmu MSK

Přestože se mnoho registrovaných příznivců a členů STAN nemohlo z důvodu pracovních povinností zúčastnit, sněm proběhl dle stanov a přijal platná usnesení. Se starosty přijel diskutovat a zejména představit rámcové obrysy nové smlouvy s TOP09 místopředseda hnutí JUDr. Stanislav Polčák.

Účastníci sněmu mimo schválení Zprávy o činnosti Krajského výboru doporučili Celostátnímu sněmu schválit smlouvu s TOP09 ve znění, které připravil Celostátní výbor. Současně byli nominováni delegáti Moravskoslezského kraje pro nadcházející Celostátní sněm 31. 5. 2013. Moravskoslezský kraj bude zastupovat Ludmila Bubeníková, Josef Dus, Jiří Konštacký, Jan Lipner, Petr Martiňák a Petr Rys.

Dalším zajímavým tématem byla nová  forma vydávání STANovin v našem kraji, které by měly informovat o úspěších jednotlivých obcí, ale i kriticky reagovat na současné problémy především na krajské úrovni.  Budou obsahovat i informace z nejvyšší politiky a legislativního procesu.  Předpokládáme, že se „naši“ starostové aktivně zapojí  a rádi se  podělí o své dobré (ale možná i  špatné)  zkušenosti z každodenního náročného života komunálního politika.

Děkuji všem, kteří se jakýmkoliv způsobem  zapojili do přípravy sněmu a také se jej aktivně zúčastnili.

Ing. Ludmila Bubeníková

předsedkyně KV STAN v MSK, starostka obce Velká Polom a poslankyně PSP ČR

Autor: Ludmila Bubeníková / Petr Rys