Hlavní stránka Regiony Liberecký kraj Krajský výbor Farský Jan

Farský Jan

Jan Farský (*1979)

Liberecký kraj

Za transparentní politiku se vyplatí bojovat. I když vás pak někteří nebudou mít v oblibě.

e-mail: jan.farsky@stan.cz

mobil: +420 602 721 229

web: www.janfarsky.cz

/farskyjansemily/?ref=bookmarks

/janfar_sky


Mé rodné Semily se mi rozpadaly před očima. Zavřené kino, rozbité náměstí, děravé silnice, do parku Ostrov v centru města byl strach po setmění vyrazit. V kraji vládla opoziční smlouva, na radnici se zakázky prodražovaly o desítky procent a celkově ubývalo důvodů, proč v Semilech žít. A tak jsme s přáteli připravili plán rozvoje a začali bojovat. Často to nebylo snadné, nakonec se nám však podařilo Semily dostat až na první místo žebříčku nejotevřenějších radnicí ČR. A k tomu jsme postavili nové kino, knihovnu, opravili náměstí, silnice a z parku Ostrov se stalo nejnavštěvovanější místo ve městě.

A právě boj za transparentní politiku je spolu s bojem s dluhovým otrokářstvím mým dlouhodobým tématem ve Sněmovně.

Odmala chodím do skauta, posledních osm let jsem vedoucím skautského střediska v našem městě. To mi dává spoustu energie a vlastně i naděje na lepší budoucnost. S ženou se staráme o čtyři děti, kterým rád vařím. Když je aspoň chvíle času, trávíme čas na výletech. Do vážného úrazu jsem dělal paragliding.

Maximální transparentnost politickým šíbrům a zákulisním hráčům omezuje prostor. Čímž jsem jich dost naštval. Ale věřím, že je to cesta k politice dobré správy a odchod od politiky kořistnické. Proto stejné principy prosazuji i na poli Sněmovny. Jde to těžko, ale já si za tím stojím. Stejně jako celá koalice.


Funkce

Vzdělání

1993-1997 Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

1997-2002 Právnická fakulta MU Brno

Zaměstnání

2002-2004 právník města Semily

2004 advokátní koncipient

2004-2006 poradce vicepremiéra Martina Jahna

2006 Škoda Auto, vztahy s veřejnými institucemi

2006-2014 starosta města Semily

2010-dosud poslanec