Hlavní stránka Regiony Liberecký kraj Krajský výbor Canov Michael

Canov Michael

Michael Canov (*2012)

Liberecký kraj

Mozek mám proto, abych myslel.

e-mail: starosta@chrastava.cz

mobil: 602878937

web: http://michaelcanov.cz


Funkce

Vzdělání

  • VŠCHT Pardubice (inženýr chemie)
  • VÚIS ČVUT Praha (pedagogické studium pro inženýry)
  • MFF UK Praha (učitelství matematiky a učitelství fyziky pro střední školy) 

Zaměstnání

Předchozí zaměstnání: učitel na ZŠ Chrastava, učitel na Gymnázium & SOŠPg Liberec Jeronýmova (malý úvazek dosud i při starostování).

Zkušenosti

Proč kandiduji do krajského zastupitelstva?
 
1. Snaha podílet se na vytvoření kvalifikovaného, kvalitního, efektivního a spravedlivého vedení Libereckého kraje.
 
2. Je pro mě ctí být na kandidátce v týmu lidí, za kterými je spousta práce, úspěchů, ale také poučení z neúspěchů, lidí, kteří umí tvořit a přitom nejsou odtrženi od reality všedního dne.
 
3. Snaha, aby se hejtmanem Libereckého kraje stal poprvé kandidát mimo ODS/ČSSD, proto svoji kandidaturou podporuji též přímo lídra kandidátky.
 
4. Chci dosáhnout konečně realizace nápravy popovodňových škod krajského majetku.
 
5. Chci obohatit práci v krajském zastupitelstvu o své zkušenosti v oblasti dopravy a školství.
 
Co považujete za svůj největší dosavadní úspěch?  
 
1. Podíl na celém porevolučním rozvoji Chrastavy (v roce 1990 spoluzakladatel občanského fora a tvůrce jeho kandidátky do prvních svobodných voleb, od roku 1994 ve vedení města).
 
2. Vytvoření takového týmu na radnici, se kterým se podařilo zvládnout jak bezprostřední následky povodní, tak popovodňové opravy městského majetku.
 
3. Vytvoření otevřené radnice (vstřícní úředníci, každoměsíční večery se starostou, pravidelné videozáznamy zastupitelstev, forum města pro veřejnost a bezprostřední kontakt s úřadem, možnost veřejnosti přispívat na městského zpravodaje a na web). 
 
4. Úspěšné hájení zájmů obce před státní mocí (mimo jiné trojnásobné vítězství u Ústavního soudu při napadení vyhlášek města Ministerstvem vnitra – hazard, odpady, spalování).

Zajímavosti

Zájmy: přírodní vědy, historie, právo, tvorba vlastních odborných chemických stránek http://canov.jergym.cz/, rekreační plavání a lyžování