Hlavní stránka Regiony Královéhradecký kraj VÝZVA ZA PŘÍVĚTIVĚJŠÍ PODMÍNKY PRÁCE PS PČR

VÝZVA ZA PŘÍVĚTIVĚJŠÍ PODMÍNKY PRÁCE PS PČR

21. 2. 2023

Autorkami výzvy jsou vedle Jílkové také poslankyně Martina Ochodnická (TOP 09) a Lucie Potůčková (STAN). A přicházejí s konkrétními návrhy, jak situaci z pohledu rodičů zlepšit.

Požadují třeba větší předvídatelnost mimořádných schůzí, sudý počet týdnů v jednacím harmonogramu, což by usnadňovalo život zákonodárcům s dětmi ve střídavé péči, či povinnou, alespoň osmihodinovou pauzu na spánek při sněmovních maratonech nejčastěji vyvolaných obstrukcemi.

VÝZVA ZA PŘÍVĚTIVĚJŠÍ PODMÍNKY PRÁCE PS PČR

VÝZVA ZA PŘÍVĚTIVĚJŠÍ PODMÍNKY PRÁCE PS PČR

Už několik měsíců jednáme o změně. Systém jednání i provozu sněmovny je předpotopní. Sněmovna je živý organismus, kde pracují přes noc nejen poslanci, ale také zaměstnanci a novináři. Už dávno to není partička starších mužů, která se na víkend vrací domů ke své ženě a labradorovi. Je to odborná práce jako každá jiná a aby mohla být vykonávána dobře - nemůže ji člověk dělat s čistým svědomím ve tři ráno po 40 hodinách jednání a s výčitkami, že se s rodinou nedokáže na ničem dohodnout. Tímto způsobem do politiky ženy a obecně rodiče a mladé lidi nedostaneme. A přitom i tyto skupiny obyvatel mají právo být v parlamentu zastoupeny a mít své slovo. https://www.seznamzpravy.cz/.../domaci-vzpoura-matek-ve...

Lucie POTŮČKOVÁ, poslankyně PS PČR

Autor: Miroslav Sazeček