Hlavní stránka Regiony Královéhradecký kraj VÍTĚZNÝ ÚNOR 48,horší než COVID 19 ?

VÍTĚZNÝ ÚNOR 48,horší než COVID 19 ?

26. 2. 2021

Pod návalem stále dramatičtějších zpráv o vývoji šíření Covid 19 naší zemí, se málem ztratilo jedno významné datum.

VÍTĚZNÝ ÚNOR 48,horší než COVID 19 ?

VÍTĚZNÝ ÚNOR 48,horší než COVID 19 ?

Před 73 lety, 25. února 1948, dokončili v tehdejším Československu domácí komunisté se silnou podporou a na přímým pokyn z Moskvy puč, kterým se  zmocnili vlády na dlouhých 41 let, z nichž polovinu je u moci držely hlavně ruské tanky, které v roce 1968 rychle ukončily pokus o nastolení „socialismu s lidskou tváří“, dokazujíce tak, že komunismus ve skutečnosti žádnou lidskou tvář mít nemůže a nesmí.

Bilance vlády komunistů je děsivá. Stovky popravených, statisíce vězněných, mučených a pronásledovaných, milióny zkažených životů, astronomické škody ekonomické, ekologické, kulturní a především morální na duši národa. Po roce 1989 se zdálo, že se toho strašného dědictví chceme a můžeme zbavit.

Je nevýslovně smutné a tragické, že místo toho komunisté, kteří se nikdy nevzdali své ideologie, dnes drží u moci a vydírají vládu České republiky a stejně tak třeba i současné vedené našeho krajského města. Vložit komunistům do rukou svoji politickou budoucnost ještě nikdy nikomu nepřineslo dlouhodobý zisk, zato ztráty jsou nakonec vždy obrovské. Věřme, že po příštích volbách z naší politické scény zmizí jak bolševici, tak ti, kteří se neštítili s nimi spolupracovat. 

Martin DVOŘÁK, velvyslanec a kandidát do PS PČR, STAN Královéhradecký

Autor: Miroslav Sazeček