Hlavní stránka Regiony Královéhradecký kraj Tiskové zprávy SPORTOVNÍ výbor KHK ustaven

SPORTOVNÍ výbor KHK ustaven

1. 2. 2021

Koncem ledna roku 2021, se sešel poprvé sportovní výbor zastupitelstva Královéhradeckého kraje.

SPORTOVNÍ výbor KHK ustaven

SPORTOVNÍ výbor KHK ustaven

Včera se poprvé sešel sportovní výbor kraje, novým předsedou je Ing. Ladislav Brykner z Jičína. Poměrně dlouhá schůze se zaobírala pořádáním zimní olympiádu dětí a mládeže v roce 2023 v našem kraji, a naším krajem. Náměstek pro sport Arnošt Štěpánek spolu s uvažovaným ředitelem olympiády přeložily základní nákladovou analýzu. Po těchto olympiádách se pohybuji od roku 2017 a pořadatelé si vždy stěžují na náročnost celé akce a hlavně další a další náklady. 
Našim kolegům se myslím podařilo vyhmátnout klíčové nákladové položky, máme představu, kolik by to stálo v různých střediscích našeho kraje. Myslím, že podáváme promyšlenou přihlášku pořádání olympiády! Pokud se to povede, tak to bude jeden z vrcholů tohoto volebního období, pro 90 % sportovců je to vrchol jejich kariéry. Nyní budou dál vyjednávat s jednotlivými středisky, o pronájmech sportovišť a o platbách za ubytování. 
Hodně výbor pojednal o základních otázkách dotační politiky kraje; na dotace teď bude méně peněz.
Také jsme se lehce dotkli výzkumu popularity sportů od Národní sportovní agentury. Za mě: je to první takový výzkum, a další třeba bude ještě lépe nastaven, dobře, že se začalo, Milanu Hniličkovi věřím. Za sebe hlasuju takto:
Sportovec:
1. atletika (800 m)
2. cyklistika (hr. start, silnice)
3. plavání (dálkové)
4. basketbal
5. lyžování (volná technika)
Divák:
1. atletika (100 m)
2. cyklistika (etapové zav.)
3. biatlon (hr. start)
4. sportovní gymnastika (hrazda)
5. volejbal (6)

Rudolf  COGAN, náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje

Autor: Miroslav Sazeček