Hlavní stránka Regiony Královéhradecký kraj Tiskové zprávy Krajský sněm STAN KHK zvolil, kdo je povede do podzimních sněmovních voleb

Krajský sněm STAN KHK zvolil, kdo je povede do podzimních sněmovních voleb

1. 3. 2021

STAN Královéhradecký v říjnových volbách do poslanecké sněmovny povedou v Královéhradeckém kraji jako    lídr starosta Nové Paky Josef COGAN, dvojkou bude velvyslanec v Kuvajtu a Kataru Martin DVOŘÁK, trojkou starostka městyse Mladé Buky Lucie Potůčková, čtyřkou starosta města Vamberka Jan Rejzl a pětkou starosta obce Tetín Matěj Hlavatý.
STAN chce společně s PIRÁTY nabídnout férový a moderní stát, který stojí     na ekonomice s přidanou hodnotou a již nebude montovnou, nýbrž mozkovnou. Těmto kandidátům za STAN v Královéhradeckém kraji „připadne“ na koaliční listině s PIRÁTY druhé, páté, sedmé, deváté a jedenácté místo.

 

Krajský sněm STAN KHK zvolil, kdo je povede do podzimních sněmovních voleb

Krajský sněm STAN KHK zvolil, kdo je povede do podzimních sněmovních voleb

Josef COGAN 
Josef COGAN se stal poprvé starostou Nové Paky ve 29 letech v roce 2002, kdy občanské sdružení, za které kandidoval získalo 4 mandáty. Po posledních komunálních volbách v roce 2018 se stal počtvrté starostou při zisku většiny 11 mandátů nominovaných za STAN. Od roku 2010 působí ve hnutí STAN. V roce 2010 až 2013 byl poslancem PS PČR. Pracoval ve výboru rozpočtovém, a také v mandátovém a imunitním. Zejména se významně podílel na novém rozpočtovém určení daní, a změně zákona o loteriích, kterou se podařilo zajistit, aby obce mohli zakázat automaty na svém území. V minulých parlamentních volbách byl lídrem kandidátky STAN za Královehradecký kraj a celostátním garantem programu v oblasti Ústava, zákony, spravedlnost a justice.
Josefu COGANOVI je 47 let, je ženatý a má 3 děti, absolvoval právo na Karlově univerzitě a občanským povoláním je advokát. 

Martin DVOŘÁK
Druhý nejvýše postavený za STAN na kandidátce je Martin DVOŘÁK.
V letech 1990-98 prvním svobodně zvoleným primátorem Hradce Králové (a celkem 5x zvolen do jeho Zastupitelstva, vesměs s velkou převahou preferenčních hlasů).
V létě 2021 dokončí svoji poslední diplomatickou misi v Kuvajtu, kde od roku 2017 působí jako mimořádný a zplnomocněný velvyslanec České republiky pro Kuvajt a Katar. Před tím byl 5 let generálním konzulem ČR v New Yorku a skoro stejně dlouho obchodním radou při české ambasádě ve Washingtonu, D.C. Působil též ve “skupině expertů“, kterou naše vláda vyslala v roce 2003 na pomoc při rekonstrukci válkou zničeného Iráku. 2 a půl roku strávil také jako „local administrator“ v misi UNMIK, kterou vyslala OSN do etnickým konfliktem zničeného Kosova.
Lucie Potůčková
Starostkou městyse Mladé Buky byla zvolena v roce 2014 a nyní pracuje v této funkci již druhé funkční období. Je předsedkyní Komise pro cestovní ruch Královéhradeckého kraje, členkou legislativní komise a zahraniční komise Svazu měst a obcí ČR, členkou expertního týmu SMO ČR pro smart řešení, místopředsedkyní dobrovolného Svazku obcí Východní Krkonoše a členkou rady DSO Krkonoše. Na poli zahraniční spolupráce je místopředsedkyní mezinárodní organizace CEMR (evropská obdoba svazu měst a obcí). Aktivně se zajímá o regionální rozvoj, meziobecní spolupráci a cestovní ruch nejen v Královehradeckém kraji, ale i na celostátní úrovni.
 
Lucii Potůčkové je 45 let a má 2 děti, absolvovala právnickou fakultu na Masarykově Univerzitě v Brně a občanským povoláním je právnička a překladatelka odborných právních textů z anglického jazyka.

Jan REJZL
Jan REJZL působil v letech 2014–2018 jako místostarosta města Vamberka. Po posledních komunálních volbách v roce 2018 se stal starostou města. Je mu 38 let, je ženatý a má jedno dítě. Občanským povoláním je advokát.

Matěj Hlavatý 
Matěj HLAVATÝ se stal poprvé starostou obce Tetín ve 20 letech v roce 2014, tím se stal nejmladším starostou v historii České republiky, a tento rekord stále drží. V roce 2018 svůj mandát úspěšně obhájil. Členem správní rady destinační společnosti Podkrkonoší se stal při svém prvním mandátu a nadále v této činnosti pokračuje, snaží se tak společně s ostatními členy rozvíjet cestovní ruch v regionu. V letošním roce byl zvolen do komisí pro E-government a IT v Královéhradeckém kraji, chce se podílet na zlepšení a rozšíření digitalizace kraje, tak aby kraj držel tempo s dobou a odpovídal 21. století. 
Matějovi Hlavatému je 26 let, je zadaný a bezdětný, vystudoval Masarykovu obchodní akademii.

Kontaktní osoby:

Josef COGAN
tel. 737209749, e-mail: Josef.cogan@seznam.cz

Martin DVOŘÁK
tel. 602 112 830, e-mail: dvorakmartin11@seznam.cz
 

Miroslav SAZEČEK

tajemník KHK STAN

Autor: Miroslav Sazeček