Hlavní stránka Regiony Královéhradecký kraj TETÍN 2022, ŽNĚ

TETÍN 2022, ŽNĚ

8. 8. 2022

PROČ o žních? Letošní sklizeň obilí je důležité, zvláště kvůli válce na Ukrajině. Pro nás občany ČR to není žádné drama, věřím, že trochu "nekomfortu vydržíme

TETÍN 2022, ŽNĚ

TETÍN 2022, ŽNĚ

Vážení občané a přátelé obce Tetín, 
jak jste si mohli všimnout, tak včera probíhala sklizeň, a tak jste mohli slyšet hluk kombajnů i ve večerních hodinách. Tyto sezonní práce většinou probíhají i v noci, aby se stihla úroda sklidit během pár týdnů a nedošlo k poškození plodin vlivem počasí či jiných vlivů. 
Všichni samozřejmě víme, že v současné době budou tyto komodity v celém světě drahé, a proto buďme rádi, že v ČR máme možnost podobné plodiny pěstovat, což sebou nese i nějaké problémy. 
Domnívám se, že hluk jednou za rok se dá vydržet. Navíc k venkovu tyhle věci patří, stejně jako občasný zápach ze zemědělského družstva, bučení krav, kokrhání kohoutů nebo štěkot psa. I přesto si myslím, že venkov nabízí daleko větší klid a odpočinek během celého roku než městské zástavby. 
Zkusme se nejdřív zamyslet nad problémem jako celkem. Ano hluk někdy může být nepříjemný, ale pokud má své logické důvody, tak bychom se ho měli pokusit akceptovat. 
Samozřejmě toto již popsalo i důkladně Ministerstvo vnitra. Pokud by někdo chtěl, tak mu mohu zprávu přeposlat na e-mail. 
Přeju vám příjemný a ničím nerušený zbytek léta! ☀️
S pozdravem
Matěj Hlavatý
starosta obce Tetín

 

Autor: Miroslav Sazeček