Hlavní stránka Regiony Královéhradecký kraj Střední škola strojírenská a elektrotechnická v Nové Pace a Vrchlabí

Střední škola strojírenská a elektrotechnická v Nové Pace a Vrchlabí

26. 6. 2024

Ve Vrchlabí jsou už vykolíkované nové, moderní dílny, které připravuje „packá“ Střední škola strojírenská a elektrotechnická v Nové Pace a Vrchlabí. S Vrchlabím máme vybudovány prvotřídní vztahy. Obě města dlouhodobě spolupracují v řadě otázek. Ostatně starosta Vrchlabí Jan Sobotka dříve pracoval v Nové Pace a tajemník vrchlabského úřadu je z Nové Paky Podklášteří. 

Střední škola strojírenská a elektrotechnická v Nové Pace a Vrchlabí

Střední škola strojírenská a elektrotechnická v Nové Pace a Vrchlabí

Vrchlabí se rozvíjí fakt dobře (podívejme na dříve srovnatelnou Jilemnici), je za tím dlouhodobé, racionálně „mazácké“ vedení, vždyť Jan Sobotka je starostou od roku 1998. Za tandemem Jan Sobotka - Michal Vávra (místostarosta) je vidět rozvoj centra, přibývá bydlení, průmysl, sportoviště (atletický stadion, běžky, bazén, sjezdovky), hodně jim „pomáhají“ Krkonoše. Není náhoda, že tak úspěšný starosta je senátorem, a předsedou senátního klubu STAN, a přes kopírák je packý Josef Cogan předsedou klubu v Poslanecké sněmovně. Podkrkonošští jsme lídři, a to ještě semilský exstarosta Jan Farský nově v Bruselu. 
Ve spolupráci s krajem se pro Vrchlabí a vše kolem staví domov pro seniory, rekonstruuje se silnice do Špindlu a teď vznikne i moderní střední škola. 
Kraj zateplí stávající budovu školy, zrekonstruuje technické rozvody a střešní krytinu. Vedle vybudujeme dvoupodlažní přístavbu, tam v přízemí karosářské dílny, v prvním patře bude kancelář, dílna automatizace a strojní dílna. Stavební práce za 42 milionů korun bez DPH by měly skončit v dubnu 2026, poté kraj objekty vybaví potřebným nábytkem a dalším vybavením. Peníze budou především z evropské dotace. 
Školu navštěvuje 350 žáků, Nová Paka má obory mechanik elektrotechnik, elektrikář, elektrikář – silnoproud, nástrojař, obráběč kovů, ve Vrchlabí probíhá příprava v oborech mechanik strojů a zařízení, karosář a strojní mechanik.

Rudolf COGAN, ekonomický náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje

Autor: Miroslav Sazeček