Hlavní stránka Regiony Královéhradecký kraj SPORTOVNÍ hala pro tělesnou výchovu NOVÁ PAKA

SPORTOVNÍ hala pro tělesnou výchovu NOVÁ PAKA

30. 8. 2023

Arnost Stepanek, náměstek hejtmana pro školství a sport, dnes před polednem za gymnáziem zahájil stavbu nové tělocvičny. 

SPORTOVNÍ hala pro tělesnou výchovu NOVÁ PAKA

SPORTOVNÍ hala pro tělesnou výchovu NOVÁ PAKA

Cena stavebních prací, které potrvají zhruba 17 měsíců, je 105 milionů korun včetně DPH. 
Moderní, multifunkční sportovní halu stavíme na pozemku novopackého gymnázia a provozně ji se školou propojíme.  Střechu haly pokryjeme takzvanou extenzivní zelení, což je v podstatě plošná zeleň v malé ploše substrátu, která se oproti intenzivní zelené střeše liší tloušťkou vegetační vrstvy. Tím bude zatížení nosné konstrukce daleko nižší. 
Halu vybavíme moderními prvky pro širokou škálu sportů, například horolezeckou stěnou, posilovnou a zázemím v podobě nářaďoven, šaten s umývárnami a toaletami a výtahem. Diváky potěší i hlediště ke sledování soutěží či závodů. Zajistíme tak kvalitní sportovní zázemí nejen pro výuku tělesné výchovy tří novopackých škol, ale i pro provozování různých sportovních aktivit místních spolků i veřejnosti. Pro Novou Paku bude hala velkým přínosem a přispěje k rozvoji sportu nejen ve městě, ale i v blízkém okolí. 
Návrh vzešel z vůbec první architektonické soutěže, kterou kdy Královéhradecký kraj vyhlásil, a to v říjnu 2019. Nejúspěšnějším se stal návrh ateliéru studený architekti, s. r. o., ze Slovenské republiky, jehož tým posléze ve spolupráci s brněnskou firmou INTERPLAN-CZ, s. r. o., zpracoval projektovou dokumentaci. 
O stavební práce se postará firma VALC, s. r. o., zvítězil v soutěži.

Rudolf COGAN, ekonomický náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje

Autor: Miroslav Sazeček